Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Trys vyrai pavertė savo namus brangiausia kačių žaidimų aikštele

LRT.lt 2015.09.08 13:45

„Katės atgaivina namus“, - glostydamas vieną iš augintinių kalba Peteris Cohenas. Namo, kuris daugiau pritaikytas katėms nei žmonėms istorija prasidėjo 2008-aisiais. Įsigijęs šį namą P. Cohenas pastebėjo, jog jo kieme gyvena dvi laukinės katės.

„Katės atgaivina namus“, - glostydamas vieną iš augintinių kalba Peteris Cohenas. Namo, kuris daugiau pritaikytas katėms nei žmonėms istorija prasidėjo 2008-aisiais. Įsigijęs šį namą P. Cohenas pastebėjo, jog jo kieme gyvena dvi laukinės katės.

„Vieną iš jų mirtinai sužalojo pravažiuojantis automobilis. Kitą – sužeidė. Turėjome jai atlikti operaciją ir nuo to laiko nusprendėme ją paversti namine kate. Na, o kad jai nebūtų liūdna, nukeliavome į vietinę prieglaudą ir priglaudėme dar porą kačių“, – pasakoja namo savininkas.

Taip katė po katės namas prisipildė murklių: šiuo metu su trimis vyrais gyvena 15 kačių. Visos jos – iš San Diego beglobių gyvūnų prieglaudų.

„Turėjome tradiciją kasmet priglobti po katę. Ir vieną kartą supratome, kad... oho, kiek mūsų namuose daug kačių!“ – pasakoja namo gyventojas Hiroyiuki Furomoto.

„Visi kambariai sujungti takeliais. Naktimis jos kartais pradeda vaikyti viena kitą šiais takeliais. Jos bėgioja tikrai greitai ir gana garsiai, kartais net mus pažadina“, – pasakojo P. Cohenas.

Jis taip pat atskleidė, jog vien  įvairiems takeliams tarp kambarių įrengti jis išleido apie 40 – 50 tūkstančių JAV dolerių (apie 57 tūkst. eurų). Šeimininkas supranta, kad viską įrengti buvo galima ir pigiau. Tačiau, pasak jo, norėjosi, kad lipynės ne tik būtų patogios katėms, tačiau ir gražios patiems šeimininkams, kaip dekoro elementai.

Šį namą puošia spiraliniai nusileidimai, įvairiomis formomis išpjaustyti liepteliai ir tilteliai. Taip pat originaliai dekoruotas kiekvienas tunelis tarp kambarių: katės turi lįsti į butaforinio ryklio ar liūto nasrus.

P. Cohenas tikina, jog jis nejaučia, kad namuose gyvena 15 kačių – jos tiesiog nesusiburia į vieną vietą.

Užtat jis mėgaujasi kačių raminančiu poveikiu, kai viena ar kelios augintinės pasitinka jį grįžusį iš darbo ir susirango ant kelių pamurkti.

Taip pat viduryje namo įrengtas baseinas su gyvomis žuvimis. Katės kartais įsidrąsina netgi įbristi ir kišti į jį letenas, tačiau šeimininkai ramina, jog rainės niekuomet nėra pagavę ar suėdę nė vienos žuvies.

15-ai kačių įrengta 22 tuštinimuisi skirtos dėžutės.  Jos daugiausia įrengtos uždarose spintelėse, kur visą parą veikia ventiliatoriai. Siurbliai nemalonų kvapą išpumpuoja į namo išorę.

Taip pat po namus važinėja 5 dulkių siurbliai–robotai, kurių užduotis – susiurbti visus besimėtančius kačių plaukus.

Manuelis Floresas, dar vienas namo gyventojas, prasitarė, jog pirmą kartą pamatęs tokią kompaniją galvojo, kaip kuo greičiau šių kačių atsikratyti. Tačiau dabar neatsisakytų nė vienos iš jų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi