Veidai

2019.03.29 09:44

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis: jame ir Darude bei vieni lyderių – apie neapykantą dainuojantys islandai

„Eurovizijos“ gerbėjams liko laukti nedaug – pirmasis konkurso pusfinalis įvyks jau gegužės 14 dieną. Izraelyje, Tel Avive dėl nugalėtojo vardo ir teisės kitąmet surengti „Euroviziją“ savo šalyje varžysis 41 valstybės atstovai. Nors Lietuvos atstovas Jurijus pasirodys tik antrajame pusfinalyje, verta išgirsti ir kūrinius, skambėsiančius pirmajame pusfinalyje. Tarp jų – kaimyninės Lenkija ir Baltarusija bei šiurpą keliančiu tekstu stebinantys ekstravagantiški Islandijos atstovai.

Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys 17 valstybių atstovai: Australijos, Baltarusijos, Belgijos, Kipro, Čekijos, Estijos, Suomijos, Gruzijos, Graikijos, Vengrijos, Islandijos, Juodkalnijos, Lenkijos, Portugalijos, San Marino, Serbijos ir Slovėnijos atlikėjai.

Pusfinaliai „Eurovizijoje“ skirstomi į dvi dalis – pirmąją ir antrąją. Pirmajame pusfinalyje balsuoti galės ir 3 iš 6 finale automatiškai esančių šalių – Prancūzija, Izraelis ir Ispanija. Lietuva pirmajame pusfinalyje balsuoti negalės, tačiau, nepriklausomai nuo to, ar pateks į finalą, galės jame atiduoti savo balsus.

Nors kol kas „Eurovizijos“ ekspertų ir gerbėjų pirmasis šių metų pusfinalis laikomas silpnesniu, nei antrasis, jame taip pat bus galima išvysti nemažai įdomių ir išskirtinių pasirodymų.

Nuo 2015 metų konkurse dalyvaujančios Australijos atstovė Kate Miller-Heidke atliks kūrinį „Zero Gravity“, kuriame dainuoja apie susilaukus vaiko užklupusią pogimdyvinę depresiją. Tikimasi, kad dainininkė scenoje sukurs nepamirštamą reginį.

Dar vienas konkurso gerbėjų laukiamas pasirodymas – Suomijos atstovo, pasaulyje garsaus didžėjaus ir muzikos prodiuserio Darude daina „Look Away“, kurią jis atliks su dainininku Sebastianu Rejmanu.

Vengrijai atstovaus atlikėjas Joci Pápai, kuris jau dalyvavo 2017-ųjų „Eurovizijoje“ ir pateko į geriausiųjų dešimtuką. Šį kartą jis atliks kūrinį „Az én apám“, kuriame dainuoja apie savo tėvą.

Tačiau didžiausi pirmojo pusfinalio favoritai lažybininkų akimis – Islandijos atstovai. Grupė „Hatari“ atliks dainą „Hatrið mun sigra“, kurios pavadinimas reiškia „neapykanta užvaldys“. Grupė Islandijoje žinoma dėl daugelio dalykų – ir aprangos, kurioje vyrauja grandinės, oda, lateksas, spygliai bei kaukės, ir paties muzikos stiliaus. „Hatari“ muzika – tamsi, joje telpa ne tik garsai, bet ir įniršis, pyktis. Dažniausiai jų dainose girdimi techno, dubstep, punk ir gotinės muzikos stiliai.

Lažybininkai pirmajame pusfinalyje mato ir daugiau šalių, galinčių laimėti konkursą – aukštas vietas lažybų punktuose užima Kipro, Graikijos, Belgijos atstovai.

Pirmajame pusfinalyje „Eurovizijos“ žiūrovai taip pat išvys kaimyninių Baltarusijos ir Lenkijos pasirodymus. Pastaroji šiemet konkurse dalyvauja su kiek neįprasta daina – merginų grupė „Tulia“ atliks dainą „Pali się“, kurioje itin ryškūs tautiniai motyvai.

Įvertinkite pirmojo pusfinalio dalyvių kūrinius:

Australija: Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“

Baltarusija: Zena – „Like It“

Belgija: Eliot – „Wake Up“

Kipras: Tamta – „Replay“

Čekija: „Lake Malawi“ – „Friend of a Friend“

Estija: Victor Crone – „Storm“

Suomija: Darude ir Sebastianas Rejmanas – „Look Away“

Gruzija: Oto Nemsadze – „Keep On Going“

Graikija: Katerine Duska – „Better Love“

Vengrija: Joci Pápai – „Az én apám“

Islandija: „Hatari“ – „Hatrið mun sigra“

Juodkalnija: „D mol“ – „Heaven“

Lenkija: „Tulia“ – „Pali się“

Portugalija: Conan Osiris – „Telemóveis“

San Marinas: Serhat – „Say Na Na Na“

Serbija: Nevena Božović – „Kruna“

Slovėnija: Zala Kralj ir Gašper Šantl – „Sebi“