Veidai

2019.03.28 17:11

„Aš – laidos vedėjas“: Mantas Stonkus buvo priverstas kalbėti nemėgstama tema

Laidoje „Aš – laidos vedėjas“ startavo paskutinis ketvertukas, kurių mokytojas yra Giedrius Masalskis. Laidos svečiu, kurį kalbino dalyviai, tapo aktorius Mantas Stonkus. Jis ne tik buvo kamantinėjamas nemėgstama tema – apie pinigus, bet ir netikėtai susidūrė su gerai pažįstama aktore, šįkart išbandžiusia laidos vedėjos amplua.

Laidoje pasirodę dalyviai – studentas Valentinas Rimgaila, radijo ir renginių vedėjas Andrius Janušauskas, iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė ir aktorė bei dainininkė Austėja Lukaitė – iš anksto nežinojo, ką jie turės kalbinti. Todėl išvydę savo būsimą pašnekovą M. Stonkų reagavo jie skirtingai.

Aktorius prisipažino, kad jis nėra lengvas pašnekovas, nes yra labai išsiblaškęs. Tačiau jeigu atvirauja, tai iš visos širdies.

„Labiausiai nepatinka klausimai apie pinigus ir finansus, nes, man atrodo, kad tai žema ir „nešvaru“, – prieš susitikdamas su jį kalbinsiančiais laidos dalyviais sakė M. Stonkus.

Visų dalyvių pokalbius su laidos svečiu vertino kompetentinga komisija: komisijos pirmininkas Algis Ramanauskas, dalyvių mokytojas Giedrius Masalskis, laidų vedėjas ir prodiuseris Edvardas Žičkus, radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė.

Pirmoji į pašnekesį su svečiu leidosi kartingų sporto entuziastas A. Janušauskas iš Kauno. Jis su M. Stonkumi kalbėjosi pavydo tema. Išklausęs klausimo, ko laidos svečias pavydi kitiems, jis sakė: „Aš pavydžiu žmonėms, kurie moka labai gerai dainuoti, ir įvairių įgūdžių, kurių aš nesu išlavinęs“.

Pasibaigus pokalbiui komisijos narys E. Žičkus sukritikavo A. Janušausko kūno kalbą, kuri atskleidė kalbinančiojo „užsidarymą“.

„Mantas yra dėkingas ir nedėkingas pašnekovas, nes pamačius tokį žmogų ir žinant, kad turi penkias minutes, manau, kad ištinka tam tikra koma. Tu pradedi bijoti, remtis tuo, ką esi pasiruošęs. Šiuo atveju pasiruošimas tau pakišo koją“, – pirmojo savo mokinio interviu su M. Stonkumi įvertino G. Masalskis.

Kalbinti laidos svečio išėjusi G. Valavičiūtė ir pamačiusi M. Stankų labai apsidžiaugė. Tiesa, jai nepavyko nuslėpti ir jaudulio, nes vos pradėjus tiksėti interviu laikui, Giedrė suklydo tardama M. Stonkaus vardą.

Jai tekusi tema ir buvo ta, kurią aktorius dar laidos pradžioje buvo įvardinęs, kaip nemėgstamą. G. Valavičiūtė su M. Stonkumi kalbėjosi apie pinigus.

„Man buvo nepaprastai gražu, nes iš karto pasijuto gera atmosfera. Net Mantas atsipalaidavo, pradėjo juoktis“, – vertino L. Gradauskienė. Jai pritarė ir komisijos pirmininkas A. Ramanauskas, kurio tvirtinimu, Giedrei pavyko „nulaužti Manto kodą“, tačiau jis interviu pasigedo improvizacijos ir įdomesnių klausimų.

Trečiasis M. Stankų kalbino jauniausias projekto dalyvis, 21-erių studentas V. Rimgaila. Jo tema, kuri skambėjo taip – „Aukštai kilęs – žemai krisi“, gerokai prajuokino laidos svečią.

„Nesužvaigždėti” nelabai yra įmanoma. Visi savo profesijų atstovai, kai jie kažką pasiekia ir yra labiau vertinami, „sužvaigždėja“. Ir nesvarbu, ar tai būtų chirurgas, ar valytoja“, – į V. Rimgailos paskutinį klausimą atsakė M. Stonkus.

Pasibaigus interviu V. Rimgaila iš komisijos narių sulaukė nemažai kritikos.

„Ši penkių minučių laida parodė, kaip kartais mes turėtume dėkoti pašnekovams, kurie išgelbėja eterį nuo juodo lauko buvimo. Šis interviu buvo pavyzdys, jog pašnekesys vyko su įsivaizduojamu, o ne su realiu personažu. Įtampa padarė savo, nes tu neklausei atsakymų, o Mantas pakankamai daug davė tau į rankas“, – savo nuomonę išsakė E. Žičkus.

Komisijos pirmininkas A. Ramanauskas dalyviui buvo dar griežtesnis: „Jeigu tu taip ir toliau dirbsiu, tai nieko nebus. Aš gerai pažįstu Mantą ir manau, kad jame pamačiau susierzinimo gaidelių. Prasti popieriai“.

Didžiausiu laidos netikėtumu tapo aktorės A. Lukaitės ir M. Stonkaus susitikimas, nes jie yra geri pažįstami, netgi vaidinę vienoje scenoje. Austėja su Mantu diskutavo apie kūno kultą. Į dalyvės klausimą, kiek aktorius rūpinasi savo kūnu, jis sakė: „Juo rūpinuosi daug, nes tai mano instrumentas ir pagrindinis darbo įrankis. Esu matomas žmogus ir nuolat žmonėms stoviu prieš akis“.

Visi komisijos nariai A. Lukaitės interviu įvertino ypač palankiai. G. Masalskis pasidžiaugė, kad Austėja sėkmingai įveikė užduotį ir pavadino ją gabia mokine. Būtent šiai dalyvei savo papildomą turimą balą skyrė ir pats M. Stonkus.

Komisijos balų lentelė išsidėstė taip:

1. Austėja Lukaitė 36 balai

2. Giedre Valavičiūtė 30 balų

3. Andrius Janušauskas 29 balai

4. Valentinas Rimgaila 20 balų

Aš – laidos vedėjas