Veidai

2015.02.12 18:44

A. Lukašenka: derybų Minske dalyviai išgėrė kelis kibirus kavos, valgė kiaušinienę

BNS 2015.02.12 18:44

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį, pasibaigus Minsko deryboms Normandiškuoju formatu, žurnalistams pasakojo apie susitikimo organizavimą.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį, pasibaigus Minsko deryboms Normandiškuoju formatu, žurnalistams pasakojo apie susitikimo organizavimą.

„Ir pamaitinome, ir viskuo aprūpinome – patys matėte, kaip tai buvo organizuota. Maitinome viskuo, kas gaminama Baltarusijoje, Rusijoje. Valgė kiaušinienę, sūrį, pieno produktus, išgėrė kelis kibirus kavos“, – A. Lukašenka pasakojo žurnalistams.

Derybų dalyvius Baltarusijos lyderis pavadino „šaunuoliais“. „Jie tiesiog šaunuoliai, jie atlaikė tą maratoną“, – sakė jis.

A. Lukašenka vis tik prašė nepervertinti derybų trukmės. „Karo ir taikos klausimai yra sprendžiami mėnesių mėnesiais, o kartais ir metų metais, o čia pavyko susitarti dėl karo paliaubų vos per 15 valandų“, – kalbėjo jis.

„Kaip suprantu, miegojo pamainomis. Ypač ekspertai, nes formuluojant tokius susitarimus galva turi būti šviesi“, – sakė Baltarusijos prezidentas. Jis taip pat pabrėžė, jog šalių vadovams atsikvėpti nepavyko.

A. Lukašenko sakė ir pats visą naktį nemiegojęs. „Kaip be šaudmenų gali vykti karas taikos fronte? Mano užduotis buvo laiku pateikti tos šaudmenis. Todėl stengiausi atlikti savo funkciją“, – sakė A. Lukašenka.

Žurnalistų paklaustas, ar nešiojo kavą derybų dalyviams, kaip buvo žadėjęs per kitą susitikimą su žurnalistais, Baltarusijos prezidentas atsakė teigiamai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.