Veidai

2019.03.26 15:10

Lietuvos žvaigždės nėrė į baseino vandenis ir išbandė savo įgūdžius

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.03.26 15:10

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko renginys „plaukti NEskęsti“, kurio metu į baseiną nėrė ir savo išgyvenimo įgūdžius išbandė ne tik vaikai, bet ir įžymūs žmonės. „Buvo labai smagu. Kai matėm, kaip vaikai stengiasi ir atlieka užduotis, ir mums buvo lengviau. Dabar reikia, kad visa informacija susigulėtų, nes jos labai daug. Manau, kad ateityje ji tikrai pravers“, – po renginio sakė daugkartinis Lietuvos ir Airijos dziudo bei sambo čempionas, asmeninis treneris Tadas Pocius.

Lietuvos šuolių į vandenį legenda Kęstutis Autukas sakė, kad tokio tipo renginys kaip „plaukti Neskęsti“ šalyje vyksta pirmą kartą. Pasak jo, nors skendimo statistika su laiku keičiasi gerąja linkme, vis tiek išlieka labai skausminga. Pavyzdžiui, 1989 metais užfiksuota, kad šalyje nuskendo daugiau nei 400 žmonių, o 2014 metais – 229, o 2017 metais – 142. Jo tikinimu, skaudžios nelaimės įvyksta ne tik dėl to, kad žmonės nemoka plaukti, o tiesiog gali patekti į labai ekstremalias situacijas, kuriose nežinoma, kaip elgtis.

Renginyje dalyvę Justinas ir Justina Jaručiai, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Laura Vagonė, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, Tadas Pocius, Giedrė Valavičiūtė, Valdas Jankauskas kartu su vaikais išbandė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Nyderlandais parengtą „Plaukimo ABC“ programą. Ji svarbi tuo, kad moko vaikus ne tik plaukti, bet ir kitų gyvybiškai svarbių įgūdžių. Pavyzdžiui, kaip elgtis netikėtai įkritus į vandenį su drabužiais, kaip orientuotis po vandeniu be plaukimo akinių, kokiu būdu nuplaukti didesnį atstumą ir ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje kritinėse situacijose.

Renginio metu buvo parodytas  trumpas vaizdo siužetas apie tai, kaip buvęs laivyno pilotas Billas Durdenas po 20 valandų, praleistų vandenyje, buvo išgelbėtas. Iš motorinės valties iškritęs vyras visą laiką plūduriavo. Pasak K. Autuko, tai puikus pavyzdys kaip valios pastangomis, kai galvoje yra 80 proc. ramybės, o kūne – 20 proc. jėgos, galima išsigelbėti iš ekstremalių situacijų.

Šalies žvaigždės ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro auklėtiniai įvykdė keletą užduočių, kuriose svarbiausias įgūdis – plūduriavimas. Anot renginio sumanytojų, žmogui reikia maždaug 15 sekundžių, kad jis įveiktų užplūdusias emocijas ir apgalvotų savo veiksmų planą.

J. ir J. Jaručiai, L. Vagonė ir G. Liaudanskas-Svaras, V. Grikšaitė-Česnauskienė, T. Pocius, G. Valavičiūtė, V. Jankauskas turėjo į vandenį griūti kulversčiu, plaukti nugara ir varlyte, įveikti įvairias kliūtis vandenyje, plūduriuojant atlikti įvairias užduotis ir pan. Nors ir po renginio dalyviai spinduliavo gera nuotaika, kai kurių veiduose prašmėžuodavo ir nuovargis.

Į klausimą, ar buvo sunku įveikti visas užduotis, po renginio tituluota gražuolė V. Grikšaitė-Česnauskienė atsakė, kad didelių sunkumų nepatyrė. O iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja G. Valavičiūtė savo mintimis pasidalino jau po pirmo nėrimo į baseiną ir tikino, kad išlipus iš vandens vėsoka.

Tiesa, pirmosios užduoties metu visi dalyviai į baseiną šoko ne tik su maudymosi kostiumėliais, bet ir su drabužiais. Savo apranga iš kitų išsiskyrė G. Liaudanskas-Svaras, kuris buvo apsirėdęs kareiviška uniforma. Kaip žinia, dainininkas yra ne tik grupės „G&G Sindikatas“ lyderis, bet ir aktyviai dalyvauja kariuomenės veikloje bei priklauso Lietuvos šaulių sąjungai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt