Veidai

2015.09.08 13:45

Kinijoje konfiskuotas tualetinis popierius su Honkongo lyderio atvaizdais

BNS2015.09.08 13:45

Kinija nutrynė kovotojų už demokratiją šypseną, konfiskavusi 7,6 tūkst. ritinėlių tualetinio popieriaus su kvailomis Honkongo lyderio Leung Chun-yingo grimasomis.

Kinija nutrynė kovotojų už demokratiją šypseną, konfiskavusi 7,6 tūkst. ritinėlių tualetinio popieriaus su kvailomis Honkongo lyderio Leung Chun-yingo grimasomis.

Honkongo Demokratų partija sakė, kad tas tualetinis popierius su politine potekste, kaip ir 20 tūkst. popierinių servetėlių paketų, turėjo būti pardavinėjami populiarioje kinų Naujųjų metų mugėje, kuri pradės veikti kitą savaitę, bet Kinijos pagrindinės teritorijos dalies pareigūnai tuos produktus konfiskavo.

Honkongo kovos už demokratiją aktyvistai dažnai išjuokia Pekiną remiantį Leung Chun-yingą, vaizduodami jį kaip Drakulą ir vilką, ir per daugiau kaip du mėnesius praėjusių metų pabaigoje vykusias demonstracijas ne kartą ragino jį atsistatydinti.

Demokratų partija – didžiausia demokratijos šalininkų grupė šiame pusiau autonominiame Kinijos mieste – tikėjosi už tas popierines servetėles surinkti pinigų savo veiklai.

„Manau, kad Kinijos vyriausybė tiesiog nori užgniaužti visas kitokias nuomones“, – sakė partijos lyderis Lam Cheuk-tingas, kuris pridūrė, kad kinų pareigūnai minimą produkciją penktadienio rytą konfiskavo gamykloje, esančioje neskelbiamoje vietoje pagrindinėje šalies teritorijos dalyje.

„Mūsų produktai yra tik tam tikras pokštas, nekenkiantis vadinamajam nacionaliniam saugumui, – sakė Lam Cheuk-tingas. – Tai raiškos laisvės pažeidimas“.

Kinija pažadėjo Honkongo gyventojams teisę 2017 metais pirmą kartą rinkti savo lyderį, tačiau nusprendė, kad kandidatūras turi tvirtinti Pekiną remiantis komitetas, ir aktyvistai tai griežtai kritikuoja.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt