Naujienų srautas

Veidai2019.03.25 07:15

„Golden Parazyth“ vokalistas Giedrius Širka kviečia atsikelti 5 val. ryto ir išgirsti orkestrą

„Esu kaimietis gerąja prasme“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė grupės „Golden Parazyth“ vokalistas Giedrius Širka. Peržiūrėjus jo įrašus socialiniuose tinkluose atrodo, kad jis net persikraustė gyventi į kaimą. Tačiau G. Širka sako, kad vis dar gyvena Vilniuje, tiesiog myli gamtą ir be jos negali.

„Lietuvoje užtenka pavažiuoti 15 km ir atsiduri miške. Gyvenu Vilniuje, bet daug būnu gamtoje. Nežinau, ar tai išskirtinis dalykas. Man atrodo daug žmonių to norėtų“, – kalbėjo G. Širka.

Muzikantas ne tik myli gamtą, bet ir ja labai rūpinasi. „Skauda, nes viskas atrodo paleista laisvam ėjimui, o mes kaip vadovaujanti rūšis, rasė turėtume daugiau atsakomybės prisiimti“, – apie gamtos puoselėjimą sakė G. Širka.

Jam itin skaudu matyti prišiukšlintus miškus. „Visada buvau tas keistuolis, kuris renka šiukšles aplink. Man keista atrodydavo, kaip žmonės, pavyzdžiui, Lampėdžių karjere guli tarp šiukšlių“, – pasakojo G. Širka.

Meilė gamtai atlikėją lydi nuo vaikystės, mat augo kaime ir daugybę laiko praleisdavo lauke.

„Pavasarį darydavome žaidimą – eidavome į griovius išdaužyti ledo, nes taip prišauksime pavasarį. Rūkyti pradėjau gal 20-ies ir alkoholio paragavau vėlai, tiesiog mes turėjome kitų pramogų. Kai atvažiavau į Vilnių, užteko poros metų suprasti, kad jeigu dviejose gatvėse – Islandijos ir Vilniaus lankysiesi dažniau negu vieną kartą per mėnesį, tu tiesiog supūsi šitame mieste. Aš visada buvau kitoks, nemėgstu socialinių renginių, aš esu tiesiog kaimietis, tą gerąja prasme. Nesistengiu tapti kažkam įdomus. Noriu būti bendruomenės, miesto dalis, bet niekada nesistengiau būti populiarus arba pažinoti visus miesto barmenus ir su jais gerai leisti laiką“, – teigė G. Širka.

Todėl pastaruoju metu jis vis daugiau laiko praleidžia sodyboje, kuri yra prie pat miško. Ketina čia įrengti tobulą buveinę laukiniams gyvūnams.   

„Čia jau atbėga stirnos nuo medžiotojų slėptis, miškas privatus, ten medžioti negalima. Aptinku ir elnių, ir daug paukščių rūšių. Ten jau keliu inkilus“, – kalbėjo G. Širka.

Muzikantas teigė, kad gamtoje jaučiasi labai gerai ir, pavyzdžiui, gamindamas inkilus gali visiškai prarasti laiko nuovoką. Gamtą mėgsta ir fotografuoti, o nuotraukomis dalijasi socialiniuose tinkliuose. Neseniai užfiksavo vieną rečiausių strazdų rūšių – amalinį strazdą.

G. Širkai sodyba dar ir tobula vieta gerai išsimiegoti.

„Artimiausias elektros įvadas yra už pusantro kilometro. Namas molinis. Užsieniečiai galvoja, kad tokių vietų nėra. Viena naktis moliniame name be elektros prilygsta savaitei spa. Jeigu telefonas išsikrautų, manęs niekas nepagautų, tai yra svajonė“, – pasakojo G. Širka.

Jis įsitikinęs, kad panašių svajonių turi daugelis, tik mano, kad tokį laiką, kai esi nuo visko atsijungęs, reikia labai kruopščiai ir iš anksto planuoti. Todėl pokalbio pabaigoje patarė: „Noriu palinkėti visiems nors kartą atsikelti penktą ryto, jeigu yra geras oras. Nesikelkit per lietų. Bet jeigu geras oras, išeikite tiesiog pastovėti. Dabar yra pats geriausias metas, kai jau yra sugrįžę paukščiai. Penktą, pusę šešių ar prieš šešias dabar prasideda orkestras. Pajauskite tai, labai nedaug reikia“.

Išsamus pokalbis – laidos įraše (nuo 1.17.22 val.).

Labas rytas, Lietuva I dalis

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi