Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Europa išrinko pirmuosius atstovus „Eurovizijai“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nors didžiausias Europos muzikos konkursas dar tik gegužę, šalys nesnaudžia ir renka atstovus „Eurovizijai“. Apie savo pasirinkimus jau pranešė Šveicarija, Čekija, Kipras, Prancūzija, Gruzija bei Ispanija.

Nors didžiausias Europos muzikos konkursas dar tik gegužę, šalys nesnaudžia ir renka atstovus „Eurovizijai“. Apie savo pasirinkimus jau pranešė Šveicarija, Čekija, Kipras, Prancūzija, Gruzija bei Ispanija.

Po metų pertraukos į „Euroviziją“ grįžtančio Kipro pasirinkimas – Giannis Karagiannis su kūriniu „One Thing That I Should Have Done“. Nuo šešerių metų dainuojantis atlikėjas pirmas vokalo pamokas pradėjo lankyti jau aštuonerių. Dainininkas taip pat yra eurovizinio kūrinio bendraautorius. 

Šveicarijai atstovaus Mélanie René  su daina „Time To Shine“. Gimusi muzikantų šeimoje atlikėja anksti pamilo muziką. Atstovavusi šaliai keliuose tarptautiniuose muzikiniuose konkursuose, M. Rene 2010 metais išvyko į Jungtinę Karalystė mokytis Šiuolaikinės muzikos akademijoje Guilforde.

Prancūzų viltis didžiausiame muzikiniame Europos konkurse – Lisa Angell ir kūrinys „N'oubliez pas“. Ši daina pirmą kartą skambėjo per Pirmojo pasaulinio karo minėjimą lapkričio mėnesį, tačiau atlikėja sako, kad kūrinys skiriamas ne tik šiam ypatingam istorijos įvykiui, tačiau ir bet kuriam konfliktui žemėje.

Nina Sublatti ir jos daina „Warrior“ atstovaus Gruzijai. Šalies atstovė – ne tik dainininkė, bet ir kūrėja bei mokytoja. Praėjusiais metais išleidusi debiutinį albumą, šiemet N. Sublatti dirba su antru. Interviu su Gruzijos atstove galite pasižiūrėti čia.

Ispanija savo atstove išrinko atlikėją Edurne ir ispanišką kūrinį „Amanecer“ (Aušra). Tiesa, kūrinys auditorijai dar nepristatytas. Visą savo gyvenimą dainuojanti Edurne išgarsėjo prieš 10 metų, per karjerą išleido 5 albumus.

Čekijai atstovaus duetas – Marta Jandová ir Václav Noid Bárta su daina „Hope Never Dies“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą