Veidai

2019.03.22 18:00

Andrius Mamontovas ragina skiepytis: saugokime save ir kitus

LRT.lt 2019.03.22 18:00

Lietuvoje prasidėjus tymų proveržiui, savo pozicija socialiniame tinkle pasidalijo žinomas atlikėjas Andrius Mamontovas. Jis ragina būti atsakingais ir priimti sąmoningą sprendimą. Atlikėjo įrašas sukėlė diskusijų audrą.

Apie save priminė tymai – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro kovo 21-osios duomenimis, Lietuvoje jau yra užfiksuoti 224 tymų susirgimo atvejai.

Prieš porą savaičių liga diagnozuota ir žinomam atlikėjui bei grupės „Rondo“ lyderiui Aleksandrui Ivanauskui-Farai. Portalui LRT.lt jis sakė, kad nuo tymų buvo skiepytas vaikystėje, tačiau vėliau revakcinacija nebuvo pakartota. Šiandien žinomas vyras džiaugiasi pasveikęs, tačiau atkreipia dėmesį, jog savo sveikata turėtume rūpintis atsakingiau.

Pasiskiepyti nusprendė ir kitas garsus atlikėjas A. Mamontovas. Savo socialinio tinklo paskyroje jis ragino susimąstyti: „Dėl nedovanotino kai kurių žmonių neatsakingumo savo ir aplinkinių sveikatos atžvilgiu, į mūsų gyvenimą bando grįžti tokios jau seniai skiepų pagalba nugalėtos mirtinos ligos, kaip tymai. Gydymo nuo šios ligos nėra, tik išankstinės apsisaugojimo priemonės. Skiepas, darytas vaikystėje, galioja maždaug iki 30-ies metų amžiaus. Todėl visiems vyresniems vertėtų pakartoti.

Plokščios Žemės gyventojams: ne, farmacijos pramonė man nemoka už šį postą. Sprendimas saugoti savo ir kitų sveikatą yra 100% sąmoningas. Už skiepą privačioje klinikoje mokėjau 30 eur.“

Šis įrašas sulaukė nemažai dėmesio socialiniame tinkle ir užvirė aršią diskusiją.