Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Britų kariuomenė kuria „Facebook“ kovotojų armiją

ELTA 2015.09.08 13:45

Britų kariuomenė kuria specialų „Facebook“ būrį, kuris vykdys psichologines operacijas ir naudos socialinę žiniasklaidą kaip vieną iš kovos priemonių šiame informacijos amžiuje, praneša „The Guardian“.

Britų kariuomenė kuria specialų „Facebook“ būrį, kuris vykdys psichologines operacijas ir naudos socialinę žiniasklaidą kaip vieną iš kovos priemonių šiame informacijos amžiuje, praneša „The Guardian“.

77-oji brigada bus dislokuota Berkšire, ją sudarys 1500 karių, kurie savo darbą pradės balandį. Ši brigada bus atsakinga už kitokią kovos rūšį. Izraelio ir JAV kariuomenės jau ir anksčiau vykdė panašias psichologines operacijas.

Kariai pasitelks į pagalbą naujienų tarnybų informaciją, išmaniuosius telefonus, socialinę žiniasklaidą, „Facebook“ bei „Twitter“. Labiausiai ieškomi kariai, turintys žurnalistinių gebėjimų bei puikiai pažįstantys socialinę žiniasklaidą.

Kariuomenės atstovas kalbėjo: „77-oji brigada yra kuriama, siekiant nepasiduoti moderniojo pasaulio konfliktams ir informacinio karo technikai. Šių laikų mūšio lauke galima kautis naudojant ne tik smurtą“.

Šis sumanymas yra tarsi atsakas į Rusijos veiksmus Ukrainoje ir „Islamo valstybės“ (IS) grobikišką politiką Sirijoje bei Irake. NATO kol kas nerado būdų, kaip pasipriešinti Rusijos siunčiamiems kariams į Rytų Ukrainą, kurie JAV ir Jungtinės Karalystės teigimu, apsimeta vietiniais kovotojais. IS ekstremistams pavyko pasitelkti socialinius tinklus, verbuojant naujus kovotojus visame pasaulyje.

Izraelio gynybos pajėgos jau išbandė socialinės žiniasklaidos galią kariniuose veiksmuose nuo 2008 metų. Jų vykdoma veikla yra aktyvi 30 platformų, tarp kurių: „Twitter“, „Facebook“, „YouTube“ ir „Instagram“ yra prieinamos šešiomis kalbomis.

„Tai mums leidžia bendrauti su žmonėmis, kurių kitu atveju nė nepasiektume“,– komentavo Izraelio kariuomenės atstovas.

Britų 77-oji brigada yra pavadinta činditų garbei, kurie kovėsi prieš japonus Birmoje per Antrąjį pasaulinį karą. Jie naudojo neįprastas ir skeptiškai vertinamas taktikas, kurios padėjo pasiekti itin sėkmingų rezultatų.

Pasiūlymas sukurti tokią kariauną pasigirdo po šią savaitę Vašingtone viešėjusio NATO specialiųjų operacijų būstinės vado išreikšto susirūpinimo dėl Rusijos ir IS veiksmų.

„Specialiųjų operacijų būstinė sprendžia tokio tipo problemas. Mūsų veiklos būdai netradiciniai, mes pasiekiame rezultatų nedidindami agresijos ar įtampos. Į dalykus žiūrime iš neįprasto perspektyvos ir pripažįstame, kad pasitikėjimas, informacijos dalijimasis ir bendradarbiavimas yra gyvybiškai svarbūs“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi