Veidai

2019.03.22 10:46

Klaipėdiečio nuotrauka – tarp geriausių pasaulyje

LRT.lt 2019.03.22 10:46

Klaipėdietis fotografas Ruslanas Bolgovas pelnė Lietuvos nacionalinį prizą Pasaulinės fotografijos organizacijos rengtuose apdovanojimuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

R. Bolgovas konkurse dalyvavo su nuotrauka, pavadinta „Veidas“. Nacionaliniai prizai iš viso buvo įteikti fotografams iš 62 šalių.

Klaipėdiečio fotografija „Veidas“ apdovanojimų vertinimo komisijos buvo pripažinta geriausia nuotrauka iš visų, kurias pateikė konkurse dalyvavę fotografai iš Lietuvos. Šis darbas dalyvavo „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirajame konkurse.

R. Bolgovas gyvena Klaipėdoje, kur vadovauja krovinių gabenimo kompanijai, o fotografavimas yra jo laisvalaikio pomėgis. Jo fotoaparato objektyve dažnai atsiduria jūros vaizdai, mados objektai ar portretai.

Kaip sako pats R. Bolgovas, prieš dvejus metus jis užėmė antrą vietą tarp fotografų iš Lietuvos, kurie varžėsi dėl nacionalinio prizo.

„Pelnyti Nacionalinį prizą buvo itin netikėta ir man neužtenka žodžių nusakyti, koks laimingas jaučiuosi. Tai labai ypatingas jausmas ir tai turi visai kitokią reikšmę. Esu labai dėkingas konkurso komisijai, kuri įvertino mano pastangas ir mano fotografavimo stilių“, – sako R. Bolgovas.

Jo, kaip ir nugalėtojų iš kitų šalių, darbai bus parodoje Londone, nuo balandžio 18 d. iki gegužės 6 d.

„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai, kuriuos organizuoja Pasaulinė fotografijos organizacija, vyksta jau 12-ąjį kartą. Fotografai dėl pagrindinių prizų varžosi keturiose srityse: Profesionalų (darbų serija), Atvirajame (viena nuotrauka), Studentų (akademinių institucijų) ir Jaunimo (12-19 metų) konkursuose.