Veidai

2012.12.28 14:30

Antrąjį „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį laimėjo L. Adomaitis, paaiškėjo visi finalininkai

lrytas.lt 2012.12.28 14:30

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje įvyko „Eurovizijos“ atrankos antrojo pusfinalio mūšis. Rungėsi devynios grupės ir atlikėjai – keturios dainos žengė į gruodžio 20-ąją tiesioginiame eteryje vyksiantį finalą. Kitaip nei ankstesnėse kovose, šio pusfinalio dalyvių likimas paaiškėjo jau šeštadienį – paskelbti ne tik žiūrovų, bet ir komisijos balsavimo rezultatai.

Šeštadienio vakarą LRT televizijos eteryje įvyko „Eurovizijos“ atrankos antrojo pusfinalio mūšis. Rungėsi devynios grupės ir atlikėjai – keturios dainos žengė į gruodžio 20-ąją tiesioginiame eteryje vyksiantį finalą. Kitaip nei ankstesnėse kovose, šio pusfinalio dalyvių likimas paaiškėjo jau šeštadienį – paskelbti ne tik žiūrovų, bet ir komisijos balsavimo rezultatai.

Susumavus juos, paskelbtos aštuonios dainos, kovosiančios dėl galimybės kitų metų gegužę Lietuvai atstovauti „Eurovizijos“ konkurse Malmėje. Iš antrojo pusfinalio į finalą žengė Linas Adomaitis, Girmantė Vaitkutė, grupė „DAR“ ir Monika Linkytė.

Pusė finalo dalyvių tapo aiškūs dar ketvirtadienį. Paaiškėjo, kad pirmojo „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio laimėtojais tapo duetas „Gerai Gerai & Miss Sheep”, geriausiai įvertintas ir komisijos, ir TV žiūrovų. Į finalą taip pat žengė „Božolė“ dainininkų šešetukas, Ievos Zasimauskaitės ir Gabrieliaus Vagelio duetas bei Andrius Pojavis.

Komisijoje dirbo 20 Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulio atstovų. Keturi iš jų dainas ir pasirodymus vertino TV studijoje – „Eurovizijos“ komentatorius, muzikologas Darius Užkuraitis, TV ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė, muzikos atlikėjų vadybininkas Vaidas Stackevičius ir „Lietuvos ryto“ žurnalistas Ramūnas Zilnys.

Antrojo pusfinalio TV žiūrovų balsavimo rezultatai:

1. „DAR“ „JUMP!“ – 2686 balsai

2. Linas Adomaitis „I W 2night“ – 2280 balsų

3. Monika Linkytė „Baby Boy“ – 1965 balsai

4. Girmantė Vaitkutė „Time To Shine“ – 1554 balsai

5. Beissoul ir Gabrielė Griciūtė – 1535 balsai

6. Gintarė Korsakaitė „Dreaming“ – 1016 balsai

7. Sophie „Make It Happen“ – 333 balsai

8. Giedrė Smolskaitė „Stay Awake Tonight“ – 219 balsų

9. „El Fuego“ „Ledo gabalėlis“ – 206 balsai

Komisijos balsavimo rezultatai:

1. G. Vaitkutė

2. L. Adomaitis

3. Beissoul ir G. Griciūtė

4. M. Linkytė

5. „DAR“

6. G. Smolskaitė

7. Sophie

8. G. Korsakaitė

9. „El Fuego“

Galutinė dalyvių rikiuotė:

1. L. Adomaitis

2. G. Vaitkutė

3. „DAR“

4. M. Linkytė

5. Beissoul ir G. Griciūtė

6. G. Smolskaitė

7. Sophie

8. G. Korsakaitė

9. „El Fuego“