Veidai

2019.03.22 07:30

Violeta Tarasovienė: sutikusi save jaunystėje įkrėsčiau proto

„Buvau vėjavaikiška, nebrandi, nesuvokiau, ką darau, kad gyvenimas vis dėlto nėra žaidimas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako dainininkė Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė. Su žinomu dainininku Viliumi Tarasovu antrą šeimą sukūrusi moteris tikina, kad šiuo metu jos prioritetas – artimieji, ir jeigu tenka rinktis tarp darbo ir šeimos, ji renkasi pastarąją, o visų svarbiausia – išauklėti dukras taip, kad šios nedarytų jos jaunystės klaidų.

„Aš nieko nesitikėjau – dirbau ir atostogavau Palangoje, ir mane pakvietė sudainuoti. Vyko „Folkšokas“, žinomos grupės perdarinėjo liaudiškas dainas į šiuolaikines, ir mane tiesiog pakvietė. Atvažiavau iš Palangos į Vilnių, įrašiau dainą per valandą ar pusantros ir grįžau, ir net negalvojau, kad čia kažkas gali būti“, – pasakoja V. Tarasovienė.

Tačiau lietuviai lemtinga tapusią dainą „Ramunę baltąją“ pamilo – daina buvo paprasta, su įsimenančia melodija, lietuvišku tekstu, labai tinkanti baliams ir šokiams. Šią dainą koncertuose jai tenka atlikti iki šiol. Tiesa, ji jau skamba kitaip – juk praėjo daug laiko, ir pati V. Tarasovienė nuėjo netrumpą muzikinį kelią. Tačiau dainininkė tikina – talento neužtenka, be sėkmės ir darbo nieko nepavyktų.

„Būna, žmonės turi duomenis, bando, siekia tos karjeros, nori būti pripažinti, ir kažkas ne taip: ne ta vieta, ne ta daina, ne tie žmonės. Vis dėlto manau, kad tai sėkmė. Nepabijokim palinkėti žmonėms sėkmės, kad jie atsidurtų reikalingoje vietoje tinkamu laiku“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Ji sako dainuodavusi visada – vaikystėje dainuodavo muzikos mokykloje, kurį laiką svajojo būti šokėja, su draugėmis buvo sukūrusi šokių grupę – juk dainavimas ir šokis eina kartu. Iš vaikystės V. Tarasovienė puikiai pamena ir pačios kurtas dainas. Klausėsi ji tų pačių grupių, kaip ir tėvai: legendinių „Boney M“, „ABBA“ ir kitų.

„Visada svajojau, kad padarysiu koncertą, kad šoksiu ir dainuosiu tuo pačiu metu. Televizijoje būdavo visokių pavyzdžių, klipuose visi ir šoko, ir dainavo, ir mano svajonė išsipildė“, – kalba dainininkė.

Ji įsitikinusi – sėkmę atnešė ne charakterio savybės, o dainos, kurias dainavo visa Lietuva, taip pat balsas ir prisitaikymas, kai reikėjo dirbti.

„Reikėdavo dainuoti keliuose koncertuose ir dainuodavau. Ne visą laiką man patikdavo tai, ką darydavau. Dabar aš sau galiu leisti nedainuoti ir nedaryti to, ko nenoriu. O kai buvau jauna, tai būdavo svarbu, kad pasiūlė, net jei dainai ir nepatikdavo“, – pasakoja V. Tarasovienė.

Tačiau, anot pašnekovės, svarbu subręsti, galėti rinktis ir mokėti pasakyti „ne“: „Gal pasirodau žmonėms arogantiška, bet reikia mokėti nenusižeminti, pastovėti už save.“

Nenori, kad dukros darytų tas pačias klaidas

Savo profesijai dainininkė sako esanti dėkinga už keliones – nuvyko į tokias šalis, kurių gal ir nebūtų aplankiusi. Taip pat ji dėkinga už sutiktus žmones – jei ne scena, ji greičiausiai nebūtų susipažinusi ir su savo vyru, dainininku V. Tarasovu. Judviejų istorija prasidėjo sudainavus bendrą dainą. Ji sako, kad gyvenimas susidėliojo tarsi dėlionė, o dabar prioritetas – artimieji.

„Pavyzdžiui, esame susiorganizavę kur nors važiuoti atostogauti ir atsiranda koncertas – atostogas atidėti ar ne? Ne, mes važiuojame. Taip esame suplanavę, pažadėję vaikams“, – tikina ji.

V. Tarasovienei šeima visada buvo svarbi – juk tai patys artimiausi žmonės, kurie palaikytų, kas benutiktų. „Aišku, mūsų šeimoje yra visokių situacijų, ką padarysi“, – priduria ji.

Santuoka su V. Tarasovu jai buvo antroji. Pirmąkart ji ištekėjo anksti, išsiskyrė, o jei šiandien turėtų progą sutikti save jaunesnę, tikina, kad turėtų, ką pasakyti.

„Ji buvo vėjavaikiška, nebrandi, nesuvokianti, ką daro, kad gyvenimas vis dėlto nėra žaidimas. Vieną dieną taip, kitą dieną kitaip – koks čia skirtumas, viskas bus gerai, kažkaip išsisuksime. Aš dabar labiau svarstau, apgalvoju, esu ne tokia emocionali. Įkrėsčiau jai proto. Bet užtat yra nuostabi dukra, puikiai sutariame, labai džiaugiuosi už ją“, – kalba pašnekovė.

Klaidos, sako dainininkė, padarė ją tokią, kokia ji esanti šiandien. Nesinori tik vieno – kad tokias pat klaidas kartotų jos vaikai: „Jas auklėju visiškai kitaip. Dabar žiūriu į savo dukrą – ji visiškai kitokia, negu aš buvau jaunystėje.“

Kalbėdama apie tai, ką labiausiai norėtų įdiegti savo abiem dukroms, ji tikina, kad tai – kraujo ryšys. Jeigu gyvenime taip atsitiktų, kad dukros imtų peštis, V. Tarasovienė sako, jog būtų toji iniciatorė, kuri paprotintų atžalas.

Paklausta apie iš savo tėvų namų atsineštas vertybes, dainininkė atvirai prisipažįsta – ji tarsi gyvenanti savo mamos gyvenimą.

„Mama ištekėjo antrą kartą, aš taip pat. Mama turi du vaikus su dešimties metų skirtumu, mano vaikų taip pat dešimt metų skirtumas. Mamos antras vyras yra klaipėdietis, mano irgi, abu su stipriais charakteriais. Nežinau, kas tai – žvaigždės, likimas?“ – mintimis dalijasi pašnekovė.

Su vyru – visą parą

Tiek Violeta, tiek Vilius – stiprių charakterių. Ir nors namie lėkštės nedaužomos, apsižodžiavimų būna.

„Mes nenusileidžiame, pasiliekame prie savo nuomonių. Bet nėra taip, kad ne, būtinai bus, kaip aš pasakiau. Pakeliame balsus, labai garsiai diskutuojame, šaukiame – mes labai emocingi. Emocinga ir dukra. Didelis butas, būna, reikia labai garsiai pašaukti kitą, kad išgirstų“, – juokiasi pašnekovė.

V. Tarasovienė prisipažįsta, kad apie princą ant balto žirgo svajojo tik vaikystėje. Ji sako esanti žemiška, supranta, kad nėra žmonių „nuo iki“. Ir jų santykiuose nuo pradžių būta konfliktų, bet meilė nugalėjo viską.

Dainininkė tapo savotišku pavyzdžiu, kad net ir išsikrausčius iš sostinės karjera gali puikiausiai rutuliotis toliau. Scenoje ji neretai pasirodo su vyru, tad dažnai su juo praleidžia kone visą parą. Tačiau poreikio pabūti atskirai ji sako nejaučianti.

„Kartais galvoju, kad būtų smagu išvažiuoti paslidinėti. Vilius neslidinėja. Bet paskui pagalvoju: kaip aš viena, aš noriu ir dukrą pasiimti, ir kad Viliui smagu būtų. Tai jeigu ir šmėsteli tokia mintis, ji labai greitai išgaruoja“, – atvirauja moteris.

Anot jos, jų ir skandalai buitiški, vietinės reikšmės, tad pikantiškų naujienų smalsuoliams netenka.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Stilius. Mamos gyvenimo pėdomis einanti Violeta Tarasovienė ir svarbias gyvenimo sukaktis švenčiantis Juozas Statkevičius