Veidai

2019.03.20 14:03

Filmo apie Rūtą Meilutytę bendraautoriui Rokui Daruliui fotografija atrakino daugybę durų

Dar visai neseniai fotografą Roką Darulį Londone buvo galima išvysti dažniau nei Lietuvoje, o jo klientų sąraše – garsiausi mados žurnalai. „Man fotografija yra raktas patekti ten, kur be fotoaparato nepatekčiau. Ir būdas susipažinti su žmonėmis, su kuriais šiaip nesusipažinčiau “, – sako fotografas ir dokumentinio filmo apie plaukikę Rūtą Meilutytę bendraautorius R. Darulis. 

Vieniems R.Darulis yra pažįstamas dėl nuotraukų žymiausiuose pasaulio mados žurnaluose, kitiems – dėl dokumentinio filmo „Rūta“. Jis bandė ir dailę, ir muziką, o į fotografiją atklydo prieš 15 metų, kur ir liko. Kūrėjas sako daug išmokęs, tačiau iššūkių nestinga.

„Fotografavau Londone vienam žurnalui fotosesiją. Buvo nemažas puslapių skaičius, berods 16 puslapių, kas per dieną yra nemažai. Pradėjus dirbti sužinai, kad modelis į oro uostą turi išvykti pusę 5, nes turi išskristi į Milaną ir ruoštis madų savaitei. Staiga kyla toks stresas, nes trūksta laiko ir turi suktis iš padėties. Tada fotografuoti dar greičiau. Pagrindinis iššūkis mano darbe yra kovoti su laiku”, – LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva” kalbėjo R. Darulis.

Dėl spartaus tempo fotografas užsakymus dažniau fotografuoja skaitmeniniu fotoaparatu, tačiau savo malonumui įsigijo ir juostinį.

Tarp R. Darulio užsakovų – „Vogue Russia“, „L'Officiel Mexico“, „Elle“, „Harper's Bazaar“, „Glamour“, prekių ženklai „Net-a-Porter“, „Harrods“, „John Lewis“ ir kiti. Jis įvardino, kokių savybių reikia geram fotografui.

„Kad ir kokios geros būtų tavo nuotraukos, žmonės turi norėti su tavimi dirbti, turi norėti praleisti su tavimi dieną. Fotografija yra ilgas procesas, kur dirba daug skirtingų žmonių. Tu turi būti mėgstamas kaip asmuo. Taip pat fotografui yra svarbu būti smalsiam“, – tvirtino R. Darulis.

Plačiau reportaže (nuo 15.54 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis