Naujienų srautas

Veidai2019.03.19 19:35

Julija Janus pristato tapybos parodą: prasideda naujas gyvenimo etapas

Ne vieną mados kolekciją pristačiusi dizainerė Julija Janus, bičiulius ir talento gerbėjus pakvietė į savo pirmąją tapybos parodą „Dekoracijos“. Anot kūrėjos, tai – savotiškas išlydėjimas į kitą veiklos ir kūrybos etapo pradžią.

Kostiumo dizaino specialybę Vilniaus dailės akademijoje baigusi kūrėja pasakoja, kad po studijų baigimo ilgą laiką nelietė teptuko, piešė flomasteriu ar pieštuku. Kiek daugiau nei prieš metus, kai ruošė drabužių kolekciją, skirtą 2019-ųjų vasarai, ant audinio norėdama perkelti spalvų mirgėjimą, pasitelkė kažkada išmoktas žinias.

Anot dizainerės, tapybos ji mokėsi iš savo dėstytojų, garsių Lietuvos ekspresionizmo atstovų – Arvydas Šaltenis įdiegė spalvos jausmą, o Raimundas Sližys skatino eksperimentuoti, ieškoti savo išraiškos priemonių.

„Kai tapybos motyvai turėjo atsidurti ant audinių, paaiškėjo, kad dešimt metų gyvavusio prekės ženklo lakia kitoks likimas ir vasaros kolekcijos nebebus, – pasakoja kūrėja. – Buvo labai liūdnas laikotarpis, kurio išgyvenimus ir emocijas perkėliau į savo tapybos darbus.“

Todėl kūrėja šią parodą vadina kito savo veiklos ir kūrybos etapo pradžia. 

Parodos tema ir formatu ji sako norinti atkreipti dėmesį į mus supančią įvairovę ir ją skatinti, įkvėpti save ir kitus skirtinga estetika ir palaikyti asmeninę saviraišką, gebėjimą žaisti, net ir parodos svečių kūrėja prašė ateiti apsirengus savo įdomiausiomis „dekoracijomis“.

„Į parodos atidarymą pakviečiau žmones, kurie skiria ypatingą dėmesį savo kūno dekoravimui ir taip išreikšdami save ieško naujų formų, praturtina mus ir mūsų aplinką netikėtais sprendimais arba pasirinkta išskirtine apranga pasakoja apie priklausymą grupei, tarnystę idėjai, pasaulėžiūrai, religijai“, – sako žinoma dizainerė.

Šioje parodoje J. Janus susiejo dekoraciją su savo kuriamo kostiumo dizaino istorija.

Nuo žmonijos istorijos pradžios žmogaus kūnas nuolat dekoruojamas marginto audinio drabužiu, tatuiruotėmis, grimu, spalvomis, papuošalais, net chirurginės intervencijos metodu keičiamos kūno formos tam, kad galėtume išreikšti save arba pasislėpti, pastebi J. Janus.

Anot jos, dekoruojamos ir namų sienos, siekiant papasakoti savo istoriją, palaikyti tam tikrą aplinką, išreikšti savo įsitikinimus, pranešti apie save kitiems ar apsupti save kultūros dekoracijomis, primenančiomis mums apie tai, kas mes esame.

J. Janus pristato septynis tapybos darbus kartu su mados stilistiką atspindinčia vyriško ir moteriško kostiumo ekspozicija. Parodą „Dekoracijos“ galite pamatyti  kovo 20 d. – balandžio 30 d. „Queensberry – local wine / food“ restorane (Didžioji g. 18, Vilnius).

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi