Veidai

2019.03.19 16:00

Amerikietis internete vertina lietuvišką muziką: viena daina išspaudė ašarą, kitai skyrė 100 balų iš 10

LRT.lt 2019.03.19 16:00

„Atrodo, kad Lietuva turi geros muzikos visam gyvenimui“, – sako amerikietis Brianas Velezas. Jis savo Youtube kanale skelbia įrašus, kuriuose klauso įvairių šalių muzikos ir ją komentuoja. Mūsų šaliai jis skyrė ypatingą dėmesį – paskelbė net penkis įrašus tarp kurių ir, sekėjų prašymu, jo nuomonė apie mūsų šalies atstovus Eurovizijoje. Beje, viena lietuvių daina jį sugraudino, kitai skyrė 100 balų iš 10-ties.

Pažintį su JAV, Floridoje gyvenančio Briano Velezo kanalu pradėkime nuo Eurovizijos apžvalgos. Amerikietis pasirinko tris geriausiai internete įvertintus lietuvių kūrinius.

Apie Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos duetą, kuris Lietuvai Eurovizijoje atstovavo 2015-aisiais, jis sakė taip:  „Jie mistiškai tinka vienas kitam“. Amerikiečiui daina patiko, o kai dainininkai ant scenos pasibučiavo, kaip reikiant nustebo.

Klausydavas 2016-ųjų atstovo Donny Montell dainos „I‘ve Been Waiting For This Night“ amerikietis buvo tiesiog priblokšta: „Jėzau Kristau, kiek jėgos!“. Tiesa, dainos vaizdo klipas jam pasirodė keistokas.

Tik įsijungęs pernai Lietuvai atstovavusios Ievos Zasimauskaitės dainą „When we’re old”, B. Velezas iš pradžių atrodė skeptiškas, bet paskui išgyrė Ievos balsą, o galiausiai net susigraudino.

Ypatingo amerikiečio įvertinimo sulaukė Justino Jaručio daina „Tell Me Your Story“.

„Myliu jo balsą. Nesigirdi beveik jokio akcento. Kodėl negirdėjau šito muzikanto anksčiau? Jis man suteikė tiek daug laimės!“ – kalbėjo B. Velezas.

Jis taip pat pagyrė J. Jarutį už itin originalų vaizdo klipą. „Niekada nesu to daręs, bet tau skiriu šimtą balų iš dešimties!“ – J. Jaručio dainos perklausą baigė B. Velezas.

Tame pačiame įraše B. Velezas įvertino ir dar kelis Lietuvos atlikėjus.

Stebėdamas Aleknos ir Otreya dainos „Tu esi noriu“ klipą, B. Velez atkeipė dėmesį į merginos vokalą. Pasak jo, toks balsas tiktų įgarsinti populiarius video žaidimus.

Beklausydamas elektroninės muzikos atlikėjo ir prodiuserio slapyvardžiu Dynoro kartu su Gigi D‘Agostino įrašytą dainą „In my mind“ B. Velezas net užsinorėjo į šokių klubą ir pasigailėjo, kad būdamas jaunesnis ten lankėsi per retai.

Užtat kita daina – grupės „8 kambarys“ kūrinys „Ieškau“ pasirodė per lėtas ir ištęstas.

„Jūs, lietuviai, pastaruoju metu nuveikėte labai daug“, – perklausęs daugybę mūsų šalies atlikėjų dainų sakė B. Velezas.

Kitame savo įraše amerikietis pasidžiaugė grupės G&G Sindikatas daina „Tiems, kurie nieko nebijo“, pavadino ją klasikiniu repu ir skyrė 12 balų iš dešimties.

B. Velezą maloniai nustebino atlikėjo BA daina „Sugebėt pasikeist“. Amerikietis negailėjo pagyrų lietuvaičio balsui ir dainos kokybei: „Tai viskas, ko per gyvenimą gali trokšti audiofilas“.

Tačiau kiti lietuvių kalba atliekami kūriniai amerikiečio nesužavėjo. Jis prisipažino, kad pavyzdžiui, klausyti Gjan dainos „Melagė“ nemokant lietuvių kalbos, yra sunku.

Pirmoji B. Velezo lietuviškos muzikos apžvalga, pasirodžiusi dar pernai, sulaukė šimtų tūkstančių peržiūrų. Joje amerikietis klausėsi penkių skirtingų žanrų lietuviškos muzikos – nuo pop iki roko.

Po šio įrašo paskelbimo B. Velezas netrukus patalpino ir antrąją lietuviškos muzikos apžvalgą, kuri sulaukė tokio pat auditorijos susidomėjimo. Tačiau gerbėjams nerimstant ir siunčiant vis daugiau lietuviškos muzikos įrašų, B. Velezui teko dar kelis kartus gilintis į mūsų šalies pop kultūrą.