Veidai

2019.03.18 16:35

Marius Repšys papasakojo apie ribą tarp valios, perfekcionizmo ir rimtos ligos

Neseniai labai asmenišką knygą „Heralis Nr. 4“ pristatęs aktorius Marius Repšys LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ prisipažino, kad pagrindinės jį kamavusios manijos – grojimas, sportas ir žaidimas šachmatais. „Kai užpuola manija, žmonės pradeda rašyti feisbuke, draugams skambinėti, visiems nori kalbėti, o kai ateina depresyvi fazė, viskas dingsta“, – pasakojo M. Repšys.

Laidos vedėjos Eglės Daugėlaitės, kaip maniją atskirti nuo stiprios valios, perfekcionizmo ar pirmūno sindromo, M. Repšys atsakė, kad susirūpinti vertėtų, kai kokia nors manija pradeda trukdyti normaliai gyventi, dirbti, o tai geriausiai gali pastebėti artimieji.

Knygoje skaitytojai gali sužinoti, ką tenka išgyventi bipoliniu sutrikimu sergantiems žmonėms, o jos pavadinimas nėra atsitiktinis.

„Heraklis yra pusdievis, stiprus ir nepalaužiamas, bet jis palūžta. Man labai artima rytų filosofija, kad minkšta materija išgyvena, o kieta materija palūžta“,  – M. Repšys.

M. Repšio siunčiama žinutė aktuali daugeliui: nereikia persistengti, kažkurioje vietoje reikia sustoti ir pasakyti, kad užtenka visko, ko turi, be to, užklupus ligai negali būti vienas, turi prašyti pagalbos ir tai nėra jokia gėda.

Išsamus pokalbis – laidos įraše (nuo 12.19 min.)

Labas rytas, Lietuva II dalis