Veidai

2019.03.18 10:17

Elizabeth II-osios numylėtiniai korgiai: išskirtinis meniu, specialus gydymas ir Kalėdų dovanos

LRT.lt 2019.03.18 10:17

Ilgą laiką britų karalienės Elizabeth II nebuvo įmanoma įsivaizduoti be jos mylimiausios palydos – korgių veislės šunų, rašoma pranešime žiniasklaidoje. Apie monarchės beprotišką meilę jiems byloja paprastas faktas – jei tu nepatiksi jos augintiniui, malonės nelauk. Sklando kalbos, jog net ir Meghan Markle į karališkąją šeimą buvo priimta tik po to, kai pelnė karalienės korgių meilę.

Tad net nenuostabu, dėl ko šie mieli keturkojai nusipelnė atskiro filmo – netrukus į didžiuosius ekranus atkeliauja lietuviškai įgarsinta animacinė juosta visai šeimai „Karalienės korgis“.

Artėjančios premjeros proga – įdomiausi faktai apie šią išskirtinę veislę ir prabangų karalienės keturkojų gyvenimą rūmuose:

– Karalienė Elizabeth II per visą savo gyvenimą yra auginusi daugiau nei 30  korgių.  Pirmasis jų buvo vardu Dookie, jį Elžbietai padovanojo tėvas, kai šiai tebuvo septyneri.

– Mylimiausias karalienės korgis buvo vardu Susan, šią kalytę Elizabeth gavo 18-ojo savo gimtadienio proga. Susan su Elizabeth vyko net ir į jos medaus mėnesio kelionę su princu Philipu 1947 metais.

–  Vienu metu daugiausiai Elizabeth II augino net 13 korgių.

– Karalienės korgiai valgydavo kasdien lygiai 5 val. vakaro. Jie buvo išdresuoti taip, kad prie savo sidabrinių bliūdelių negalėdavo prieiti tol, kol pati karalienė nedudavo komandos.

– Specialistai buvo korgiams sudarę specialų meniu, kuris būdavo kasdien vis kitoks. Vieną dieną šunys gaudavo kepenėlių, kitą vištienos, po to triušienos. Šie šunys maitindavosi geriau nei dalis D. Britanijos gyventojų. Valgius jiems ruošdavo rūmų virtuvės šefas.

– Susirgę korgiai buvo gydomi tik homeopatiškai. Tai buvo karalienės įsakymas.

– Šie karalienės šunys keliaudavo atskiru automobiliu, o į karalienės lėktuvą laiptais būdavo įnešami ant tarnų rankų.

– Kartą Elizabeth II yra viešai pasakojusi, jog korgiai yra labai išdykę šunys, todėl nuo jų yra nukentėję ir rūmų užuolaidos, ir senoviniai prabangūs baldai, ir net aptarnaujantis personalas. Tačiau karalienės korgiai buvo nebaudžiami.

– Princesė Diana korgius vadino „judančiais kilimais“, nes jie nuolat painiodavosi po kojomis.

– Vieno korgio netektis tapo lemtinga. Šuo Monty tapo tikra žvaigžde po to, kai drauge su karaliene ir James Bondu Danieliu Craigu nusifilmavo Olimpinių žaidynių atidarymo filmuke 2012 metais. Po jo netekties Elizabeth II taip nusiminė, jog nusprendė daugiau šunų rūmuose nebeturėti.

– Karalienės korgiai turėjo savo specialias Kalėdų tradicijas. Jiems būdavo pakabinamos šventinės kojinės, prikimštos skanėstų ir žaislų.

– Drąsiai galima sakyti, kad Elizabeth II šią veislę išgelbėjo nuo išnykimo. Po to, kai ji viešai pasirodydavo su augintiniais, jų paklausa padidėdavo daugiau kaip 50  proc