Naujienų srautas

Veidai2015.01.12 11:38

Ar įmanoma susidraugauti su vilku

Su vilku susidraugauti galima, tačiau palaikyti draugystę – labai sunku, portalui LRT.lt teigia gamtininkai Petras Adeikis ir Petras Dabrišius.  „Jei žmogus nesupranta žmogaus, tai vilkas žmogaus niekaip nesupras. Tai neįmanoma“, – sako P. Dabrišius.

Su vilku susidraugauti galima, tačiau palaikyti draugystę – labai sunku, portalui LRT.lt teigia gamtininkai Petras Adeikis ir Petras Dabrišius.  „Jei žmogus nesupranta žmogaus, tai vilkas žmogaus niekaip nesupras. Tai neįmanoma“, – sako P. Dabrišius.

Praėjusią savaitę naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose pasklido vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota neįtikėtina vilko ir merginos draugystė: vilkas leidžiasi glostomas, laižo merginai veidą. Šis vaizdo įrašas buvo gausiai peržiūrėtas, daugybė žmonių komentavo, kaip tai įmanoma. Vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Eugenijus Tijušas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas medžioklei, teigia matęs šį vaizdo įrašą, tačiau jokios sensacijos neįžvelgia: „Tai visiškai normalus prijaukinto gyvūno elgesys. Jokios sensacijos nėra – dauguma šunų veislių kilo iš vilko, jų meilės apraiškas kiekvienas šeimininkas, laikantis šunis, mato kasdien po keliolika kartų. Daugiau kaip 20 metų šunis auginau ir tai puikiai žinau.“

Be to, pasak E. Tijušo, vaizdo įraše trūksta informacijos, ar tai prijaukintas vilkas, ar užaugintas. „Laukinis vilkas taip nesielgs“, – tikina medžiotojas.

Savo ruožtu vilkų žinovas, knygos „Vilko kailyje“ autorius P. Dabrišius portalui LRT.lt teigia, kad metų neturintis vilkas, kol yra jaunas ir neagresyvus, gali žmogaus klausyti: „Vėliau viskas pasikeičia. Metų neturintį vilkiuką galima užauginti, bet subrendęs jis išeina pas vilką, užmiršta, kad draugavo su žmogumi. Jei žmogus žmogaus nesupranta, tai vilkas žmogaus niekaip nesupras. Tai neįmanoma. Vilkui žmogus nereikalingas, jis reikalingas tik vilkui.“

P. Dabrišiaus teigimu, vilkas ir žmogus tarpusavyje kariavo šimtus tūkstančių metų, jie vienas kitam yra priešai.

Gamtininkas, lūšių veisimo ir auginimo specialistas P. Adeikis teigia, kad būna cirkų: „Esu matęs įrašą, kaip liūtas eina kartu su antilope ir ją saugo. Nukrypimų būna.“

Pasak P. Adeikio, cirke dresuotojas taip pat kiša galvą į liūto nasrus, tačiau esą vertėtų pažiūrėti į statistiką, kuo dažniausiai baigiasi tokia draugystė. „Vieną dieną vis tiek kažką sukramto, nes tai yra laukiniai gyvūnai, plėšrūnai. Jei žmogus išmano, kaip auginti tą gyvūną, žinoma, gali prijaukinti“, – portalui LRT.lt teigia P. Adeikis.

Skaičiuojama, kad Lietuvos miškuose laksto apie 300–400 vilkų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi