Veidai

2015.09.08 13:45

„Eurovizijos“ atranką paliko pirmieji dalyviai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Šeštadienio vakaras nesėkmingas buvo vaikinų grupei „Rolikai“. Susumavus dviejų „Eurovizijos“ atrankos laidų balus paaiškėjo, kad vaikinai surinko mažiausiai balų ir negrįžtamai palieka konkursą.

Šeštadienio vakaras nesėkmingas buvo vaikinų grupei „Rolikai“. Susumavus dviejų „Eurovizijos“ atrankos laidų balus paaiškėjo, kad vaikinai surinko mažiausiai balų ir negrįžtamai palieka konkursą.

Komisijos lentelė:

1. V. Baumila 38 balai

2. M. Linkytė 35 balai

3. E. Lubys 27 balai

4. Mia 27 balai

5. J. Brūzga 22 balai

6. L. Mondeikaitė 21 balas 

7. M. Daikerytė 19 balų

8. T. Juodsnukis 18 balų

9. N. Šiaudikytė 9 balai

10. „Rolikai“ 7 balai

11. R. Striškaitė 7 balai

12. Wilma La 2 balai

Žiūrovų lentelė:

1. M. Linkytė 492 balsai

2. V. Baumila 341 balsas

3. R. Striškaitė 304 balsai

4. M. Daikerytė 295 balsai

5. E. Lubys 294 balsai

6. T. Juodsnukis 277 balsai

7. Mia 250 balsų

8. J. Brūzga 250 balsų

9. Wilma La 228 balsai 

10. L. Mondeikaitė 202 balsai

11. N. Šiaudikytė 153 balsai

12. „Rolikai“ 143 balsai

Galutiniai laidos rezultatai:

1.  V. Baumila 

2. M. Linkytė 

3. E. Lubys

4. Mia

5. R. Striškaitė

6.T. Juodsnukis

7. L. Mondeikaitė

8. M. Daikerytė 

9. J. Brūzga

10. Wilma La

11. N. Šiaudikytė

12. „Rolikai“

Dviejų laidų rezultatai:

1. V. Baumila

2. T. Juodsnukis

3. E. Lubys

4. Mia

5. M. Linkytė

6. R. Striškaitė

7. L. Mondeikatė

8. M. Daikerytė

9. J. Brūzga

10. Wilma La

11. N. Šiaudikytė

12. „Rolikai“

Šiais metais iššūkio nepabūgo 12 dainininkų: Monika Linkytė, Reda Striškaitė, Milita Daikerytė, Karolina Mondeikaitė-Liepa, Jurgis Bruzga, Wilma La, Vilija Pilibaitytė-Mia, grupė „Rolikai“, Vaidas Baumila, Tadas Juodsnukis, Neringa Šiaudikytė ir Edgaras Lubys.

Atlikėjus ir jų dainas vertino profesionalų komisija: muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, operos solistas Edmundas Seilius, vyriausiasis LRT prodiuseris Audrius Giržadas bei atlikėjas, kompozitorius ir prodiuseris Linas Adomaitis, 2004-aisiais pats dalyvavęs „Eurovizijos“ dainų konkurse kartu su dainininke Simona Jakubėnaite.

Konkurso taisyklės nepasikeitė. Praėjusių metų atrankos modelis, rengėjų teigimu, pasiteisino, todėl prie lietuvių komisijos prisijungs trys nauji užsienio ekspertai iš Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Gruzijos, vienas jų – legendinis „Pink Floyd“ vadybininkas Peteris Jenneris.

Atlikėjai rinkosi visiems puikiai žinomus kūrinius

E. Lubys pasirinko „Ausiniame balse“ jau dainuotą kūrinį „Get Lucky“. Pademonstravęs ryškų ir išsiskiriantį įvaizdį bei „robo“ šokį jis neprašovė – komisijos nariai neliko abejingi. 

„Tai, ką darai paskutiniu metu, man patinka, – pastebėjo L. Adomaitis. 

„Po „Auksinio balso“ matau, kad scenoje gali išdarinėti bet ką“, – gyrė A. Giržadas.

Tačiau ne visi komisijos nariai turėjo tik pagyrų. „Trūko balso jėgos“, – pastebėjo E. Seilius.

„Atrodėt kaip gaisrininkas ir šokot kaip gaisrininkas“, – papokštavo R. Zilnys. Jis taip pat kalbėjo, kad „Auksinio balso“ konkursas šiam atlikėjui – puiki patirtis.

Mia nutarė atlikti sudėtingą dainininkės Sia kūrinį „Chandelier“.

„Kaip vyrui, gražu žiūrėti, bet man atrodo, kad ne tau ši daina“, – balso subtilybes įvertino E. Seilius. Jis turėjo pastebėjimų dėl atlikimo ir dainavimo technikos.

„Šis vakaras labai patogus, nes dainuojami pasauliniai hitai, o kūrinių tiek daug“, – kalbėjo R. Zilnys. Jis pritarė komisijos kolegai, kad daina, nors ir graži, netinkama Miai.

„Mia, nenusimink. Noriu padėkoti už drąsą visomis prasmėmis“, – įvertindamas antrą bandymą „Eurovizijoje“ bei ekstravagantišką stilių kalbėjo A. Giržadas.

„Eurovizijos“ scenoje su kūriniu  „Here I Go Again“ debiutavo T. Juodsnukis.

„Buvo labai stipru, labai užtikrinta“, – šią dainą įvertino E. Seilius. Tačiau pridėjo, kad atlikėjui nereikėtų stengtis dainuojant žemas natas, nes tuomet jo balsas kartais primena senuko.

Komisija taip pat pastebėjo, kad T. Juodsnukis neapsisprendžia, ar nori būti piktu rokeriu, ar mielu vaikinu. Nepaisant to, E. Seilius šiam atlikėjui iš karto norėjo skirti pirmą vietą.

Teisėjai akcentavo, kad būtina išgirsti, kaip T. Juodsnukis jausis, dainuodamas „eurovizinę“ dainą, nes šį kartą pasirinko neišlįsti iš savo komforto zonos.

N. Šiaudikytė, komisijos nuomone, pasielgė labai drąsiai. Ji atliko praėjusių metų „Eurovizijos“ dainą nugalėtoją. Norėčiau atiduoti visą pagarbą tavo drąsai“, – įvertino A. Giržadas.

Jam pritarė ir E. Seilius, bet pridūrė, kad pirmas posmelis šiek tiek šlubavo. L. Adomaitis atkreipė dėmesį ir į atlikėjos išvaizdą „Labai gražiai šiandien atrodai. Tai labai svarbu „Eurovizinėje“ scenoje“, – sakė L. Adomaitis.

Anot R. Zilnio, ši daina labai mėgstama Lietuvos atlikėjų, bet iš girdėtų variantų šis jam patiko labiausiai.

V. Baumila atliko ramiąją „Hallelujah“. „Vaidai, jūs esate gudrus šmikis“, – po dainos atlikimo sakė R. Zilnys. Anot jo, šią dainą galima netgi subaubti, bet ja vis tiek visi grožėsis. Tačiau komisijos nariui įspūdį paliko kūrinio aranžuotė, kuri, jo teigimu, buvo išskirtinė.

„Tai mes su „chebryte...“ – paklaustas, kas sukūrė aranžuotę, juokavo V. Baumila.

Vyriausia ir pirmą kartą „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti R. Striškaitė atliko Beyonce dainą „If I Were a Boy“. Po kūrinio komisija ėmė diskutuoti, ar atlikėja tinkamai pasirinko kūrinį, nes šnabždesys dainos metu ėmė panašėti į nesugebėjimą išdainuoti.

„Aš norėčiau Redą pasveikinti, kad ji turi savo braižą“, – pozityviai vertino E. Seilius ir patarė, kad reikėjo pasirinkti Patricia Kaas kūrybą.

L. Mondeikaitė scenoje pasirodė su Louiso Armstongo daina „What a Wonderful World“.

„Aš nežinau, kas čia buvo, jūs atrodėte sutrikusi“, – iš karto po dainos sakė R. Zilnys. Anot jo, stebint atlikėją, susidarė įspūdis, kad jai kūrinys sukėlė sunkumų.

L. Mondeikaitė paaiškino, kad prieš dainos atlikimą itin jaudinosi, nes ši daina jai labai artima, o puošnūs drabužiai įpareigoja būti elegantiška.

Aštuntieji ant scenos užkopė grupė „Rolikai“. Vaikinukai atliko Jennifer Lopez „Let‘s get loud“. Jų chaotišką pasirodymą R. Zilnys įvertino ne visai palankiai. Jo teigimu, „Eurovizijoje“ viskas turi būti šiek tiek tvarkingiau.

„Sakau tai, ką galvoju, o apie jus galvoju: pasirinkote kūrinį, kuris atitinka jūsų stilistiką“, – tvirtino L. Adomaitis.

Atlikėja Wilma La bandė sužavėti, atlikdama Adele kūrinį „Set Fire to the Rain“.

„Man labai patinka keisti moteriški balsai“, – unikalų balsą įvertino R. Zilnys.

Savo ruožtu E. Seilius pridėjo, kad atlikėja dainuoja skiemenimis, bet turimas balsas – galingas instrumentas. „Trūko vientisumo. Tai man nelabai tiko“, – aiškino komisijos narys.

L. Adomaitis pritarė išsakytoms nuomonėms, bet pridėjo, kad kartais buvo girdėti nešvarių garsų.

„Eurovizijos“ atrankoje sėkmę bandanti M. Linkytė atliko Whitney Houston dainą „Queen of the Night“. Ji pritrenkė komisiją.

„Drąsiai sakau – tu man esi šio vakaro nakties karalienė. Tau – didžiausi komplimentai. Sėkmės kituose etapuose“, – sakė L. Adomaitis.

Iš komisijos nuskambėjo pasiūlymas pasirodymą užbaigti aukšta nata.

J. Bruzga užtraukė Bruno Mars dainą „Locked Out of Heaven“.

„Pasirinkai savo stilistikos kūrinį. Esi toks strakalas scenoje, nenustygstantis vietoje. Tau labai tiko“, – pastebėjo L. Adomaitis.

E. Seilius patarė atlikėjui pagalvoti apie kitokį kūrinį, kuris nereikalautų aukšto balso, nes B. Mars daina nepadėjo atskleisti atlikėjo balso.

Paskutinė scenoje pasirodė pati jaunausia nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė Milita. Ji dainavo atlikėjos Paloma Faith kūrinį „Only Love can Hurt Like This“.

L. Adomaitis nedelsiant pripažino, kad Milita yra puiki atlikėja, bet pridėjo, jog aukštos natos, kuriomis mergina bandė pavergti žiūrovus, buvo per silpnos.

Savo ruožtu A. Giržadas pastebėjo, kad tokios dainos atlikimui reikalinga gyvenimo patirtis.