Veidai

2012.12.12 11:22

Kanados miesto policija išsiuntinėjo nusikaltėliams kalėdinius atvirukus

LRT.lt2012.12.12 11:22

Abbotsfordo miesto (Kanada) policija nusprendė išsiuntinėti vietos nusikaltėliams kalėdinius atvirukus, praneša „The Canadian Press“.

Abbotsfordo miesto (Kanada) policija nusprendė išsiuntinėti vietos nusikaltėliams kalėdinius atvirukus, praneša „The Canadian Press“.

Juose pavaizduotas Kalėdų senelis su neperšaunama liemene, rankose laikantis kulkosvaidį, o šalia užrašas – „Kokiam sąraše tu būsi kitais metais?“   

Atvirukai nusikaltėliams turi priminti apie tai, kad pagal kalėdinę legendą Kalėdų senelis apdovanoja tik tuos, kurių vardai yra įtraukti į paklusnių vaikų sąrašą.  

Atvirukuose policija reiškia viltį, kad nusikaltėliai apsigalvos ir dėl savo šeimų bei savęs pasitaisys ateinančiais metais. Toliau yra nurodytas pasitikėjimo telefonas tiems, kurie nusprendė baigti nusikalstamą gyvenimo būdą.

Kaip žurnalistams sakė Abbotsfordo miesto policijoje, toks žingsnis kai kam gali pasirodyti per daug naivus, tačiau taip nėra, nes kalėdinių atvirukų siuntimas rodo teisėtvarkos institucijų suinteresuotumą, kad nusikaltėliai pasitaisytų.

„Jeigu nesuteiksime jiems galimybės teisingai pasirinkti, kaip jie tai padarys“, – teigė policijos atstovas Ianas MacDonaldas.

Atvirukus gaus nusikaltėliai, kurie teisti dešimt ir daugiau kartų, kurie figūravo penkiuose ir daugiau tyrimų per paskutinį pusmetį; asmenys, padarę turtinius nusikaltimus; nusikalstamų grupuočių nariai. Policija pasirašė keletą dešimčių tokių atvirukų.      

Nusikalstamumo Abbotsforde lygis prieš keletą metų buvo gana aukštas. 2008–2009 metais miestas buvo vadinamas Kanados kriminaline sostine – čia buvo didžiausias žmogžudysčių skaičius, tenkantis tam tikrai gyventojų daliai.  

2010 metais žmogžudysčių skaičius pradėjo mažėti, o 2011 metais jų nebuvo iš viso. 2012-aisiais užfiksuotos trys žmogžudystės.    

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt