Veidai

2012.12.11 16:51

Dauguma amerikiečių mano, kad Kalėdų senelis – demokratas

ELTA 2012.12.11 16:51

Tyrimas atskleidė, kad 44 proc. Amerikos piliečių mano, kad Kalėdų senelis yra demokratas, 28 proc. – laiko jį respublikonu, o dar 28 proc. – nėra tikri, kokių politinių pažiūrų yra Šiaurės ašigalio gyventojas.     

Tyrimas atskleidė, kad 44 proc. Amerikos piliečių mano, kad Kalėdų senelis yra demokratas, 28 proc. – laiko jį respublikonu, o dar 28 proc. – nėra tikri, kokių politinių pažiūrų yra garsiausias Šiaurės ašigalio gyventojas. 

Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad net 47 proc. amerikiečių mano, kad dabar vyksta „karas su Kalėdomis“. Anot jų, metamos didžiulės pastangos sekuliarizuoti šią šventę.

Kaip rodo apklausos rezultatai, dauguma apklaustųjų mano, kad Mittas Romney, respublikonų kandidatas į šalies prezidentus, šiais metais buvo „geras“ ir neabejotinai turėtų sulaukti dovanų iš Kalėdų senelių. Šią nuomonę palaikė 63 proc. apklaustųjų, o nesutiko 37 proc.

Kaip skelbia JAV portalas „The Hill“, tik 51 proc. apklausoje dalyvavusių amerikiečių mano, kad dovanų iš Kalėdų senelio sulauks dabartinis šalies vadovas, demokratas Barackas Obama. Net 49 proc. respondentų mano, kad šiais metais B. Obama buvo „išdykęs“, tad per šventes turėtų likti be dovanų.

Apklausą sumanė ir įgyvendino su šalies demokratų partija siejama viešosios nuomonės tyrimų agentūra „Public Policy Polling“. 68 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių save laikė krikščionimis, 87 proc.  jų švenčia šv. Kalėdas. 36 proc. pirmadienį paskelbtos apklausos dalyvių save priskyrė demokratams, antra tiek – respublikonams.