Veidai

2019.03.17 15:00

Keisčiausi „Eurovizijos“ pasirodymai: fontanas, repuojantys kosmonautai ir piratai

Daugiau nei 60 metų menančio tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso scena matė visko. Šalių atstovai, norėdami palikti kuo didesnį įspūdį, neretai surengia tokius šou, kurie ilgai įstringa konkurso gerbėjų atmintyje. Tačiau ne visus pasirodymus suprasti žiūrovams paprasta – kai kurie sukelia šypseną ir juoką, o kiti priverčia nemenkai pasukti galvas, bandant išnarplioti vieno ar kito simbolio prasmę.

Iki šiol „Eurovizijos“ scenoje buvo visko – ugnies pliūpsnių ir užsidegančių instrumentų, vandens fontanų, persirengėlių, monstrų, cirko elementų, įspūdingų kostiumų ir daugybė kitų dalykų, kuriais bandyta sukurti nepamirštamą reginį.

Prisiminkite pasirodymus, kurie „Eurovizijos“ gerbėjų akimis – vieni keisčiausių:

1979-tieji: „Dschinghis Kha“ – „Genghis Khan“

Prieš 40 metų Vokietijai „Eurovizijoje“ atstovavo grupė „Dschinghis Kha“, pasivadinę Mongolijos užkariautojo Čingischano garbei ir atlikę dainą apie jo žygdarbius.

2006-tieji: „Lordi“ – „Hard Rock Hallelujah“

Nors tuomet Suomijos atstovų „Lordi“ pasirodymas daug kam kėlė abejonių, tai nesutrukdė monstrais persirengusiai grupei išplėšti pergalę.

2006-tieji: Silvia Night – „Congratulations“

Dviprasmiškas Islandijos dainininkės Silvijos Night pasirodymas tąkart sulaukė ne tik ovacijų, bet ir nemažo publikos nepasitenkinimo dėl tyčiojimosi iš konkurso.

2007-tieji: Verka Seruchka – „Dancing Lasha Tumbai“

Kai kurie „Eurovizijos“ pasirodymai niekuomet nebus užmiršti, o vienas tokių – Ukrainos atstovo Verkos Serduchkos sceninis personažas.

2007-tieji: „Les Fatals Picards“ – „L'amour à La Française“

Prancūzai „Eurovizijoje“ pasižymėjo geru humoro jausmu – ne kartą į konkursą siuntė artistiškus atlikėjus, o 2007 metais gerbėjai įsiminė linksmą prancūzų atstovų šokį.

2007-tieji: „Scooch“ – „Flying the Flag (For You)“

Anglijos atstovai „Eurovizijos“ scenoje tapo skrydžių palydovais.

2008-tieji: Dustin The Turkey – „Irelande Douze Points“

2008-tuosius būtų galima pavadinti vienais keisčiausių pasirodymų metais. Vienas iš tokių pasirodymų – Airijos atstovas Dustin The Turkey, kurį scenoje atstojo lėlė-kalakutas, o aplink šoko plunksnomis pasidabinę šokėjai.

2008-tieji: Rodolfo‘as Chikilicuatre‘as – „Baila el Chiki-Chiki“

Keista vadinama ne tik Ispanijos atstovo daina, bet ir šokis, kurį jis atliko su šokėjomis.

2008-tieji: „Pirates Of The Sea“ – „Wolves Of The Sea“

Ganėtinai neįprastą pasirodymą „Eurovizijoje“ kartą surengė ir Lietuvos kaimynė Latvija, kuriai atstovavo piratais persirengusi grupė „Pirates Of The Sea“.

2008-tieji: Elnur & Samir – „Day After Day“

Azerbaidžanui atstovavęs duetas scenoje atvaizdavo velnio ir angelo priešpriešą, o labiausiai nustebino vieno iš vokalistų balso galimybės.

2008-tieji: „Laka“ – „Pokušaj“

Kai kurie „Eurovizijos“ dalyviai scenoje bando surengti tikrą spektaklį. Taip 2008-siais padarė Bosnija ir Hercegovina, o grupės pritariančiosios vokalistės vilkėjo nuotakos sukneles.

2008-tieji: Sébastienas Tellieris – „Divine“

2014 metais „Euroviziją“ laimėjo barzdotoji Conchita, tačiau barzdoti atlikėjai konkurse pagarsėjo ir anksčiau. Vienas tokių – prancūzas Sébastienas Tellieris ir jo pritariančiosios vokalistės.

2011-tieji: „Zdob și Zdub“ – „So Lucky“

„Eurovizijos“ gerbėjus nustebino keistas Moldovai atstovavusios grupės įvaizdis – ilgos ir smailios kepurės bei vienaračiu po sceną važinėjusi mergina.

2012-tieji: „Jedward“ – „Waterline“

Broliai dvyniai iš Airijos „Eurovizijoje“ dalyvavo du kartus, o vieną iš jų į sceną atsinešė fontaną.

2013-tieji: „Buranovskiye Babushki“ – „Party For Everybody“

Rusijos atstovai „Eurovizijoje“ dažnai surengia įsimintinus pasirodymus, tačiau vienas išskirtiniausių ir keisčiausių – 6 senolių grupė „Buranovskiye Babushki“.

2013-tieji: Cezar – „It's My Life“

Mitais apie vampyrus Transilvanijos regione garsėjančiai Rumunijai atstovavęs atlikėjas Cesar daugeliui konkurso gerbėjų priminė tikrą vampyrą, tačiau dar keistesnis pasirodė atlikėjo vokalas.

2013-tieji: „Who See“ – „Igranka“

Juodkalnijai atstovavusi grupė – reperiai, kurie „Eurovizijos“ scenoje vilkėjo kosmonautų aprangą, o trečioji grupės narė buvo apsirengusi futuristinį kostiumą.