Naujienų srautas

Veidai2015.02.03 19:39

Pirmojoje „Eurovizijos“ atrankos laidoje skambėjo lietuviški hitai

LRT.lt 2015.02.03 19:39

Prasidėjusi „Eurovizijos“ atranka atnešė daug netikėtumų. Lyderiai jau ima aiškėti po pirmojo etapo. Gana ryškiai besiskiriančios komisijos ir žiūrovų nuomonės dar gali viską pakeisti. Atranka prasidėjo tautiškai – pirmojoje laidoje skambėjo lietuviški hitai.

Prasidėjusi „Eurovizijos“ atranka atnešė daug netikėtumų. Lyderiai jau ima aiškėti po pirmojo etapo. Gana ryškiai besiskiriančios komisijos ir žiūrovų nuomonės dar gali viską pakeisti. Atranka prasidėjo gana tautiškai – pirmojoje laidoje skambėjo lietuviški hitai. 

Pirmosios dvi nacionalinės atrankos laidos skirta pristatymui – gerbėjai susipažins su kiekvienu atlikėju, o po komisijos ir žiūrovų balsavimo niekas nekris.

Atlikėjus ir jų dainas vertins profesionalų komisija. Pirmąjį vakarą atlikėjus, dainuojančius lietuviškus hitus, vertino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, operos solistas Edmundas Seilius, atlikėjas, žurnalistas Juozas Liesis ir atlikėjas, kompozitorius ir prodiuseris Linas Adomaitis, 2004-aisiais pats dalyvavęs „Eurovizijos“ dainų konkurse kartu su dainininke Simona Jakubėnaite.

Konkurso taisyklės nepasikeitė. Praėjusių metų atrankos modelis, rengėjų teigimu, pasiteisino, todėl prie lietuvių komisijos prisijungs trys nauji užsienio ekspertai iš Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Gruzijos, vienas jų – legendinis „Pink Floyd“ vadybininkas Peteris Jenneris.

Komisijos lentelė:

1. V. Baumila 29 balai

2–3. T. Juodsnukis 23 balai

2–3. E. Lubys 23 balai

4–5. M. Linkytė 21 balas

4–5. M. Daikerytė 21 balas

6. J. Brūzga 15 balų

7. K. Mondeikaitė-Liepa 14 balų

8. V. Pilibaitytė-Mia 12 balų

9. „Rolikai“ 6 balai

10. R. Striškaitė 6 balai

11. N. Šiaudikytė 4 balai

12. Wilma La 0 balų

Žiūrovų lentelė:

1. T. Juodsnukis 366 balsai

2. M. Daikerytė 329 balsai

3. E. Lubys 308 balsai

4. V. Baumila 307 balsai

5. V. Pilibaitytė-Mia 278 balsai

6. R. Striškaitė 226 balsai

7. K. Mondeikaitė-Liepa 206 balsai

8. J. Brūzga 170 balsai

9. N. Šiaudikytė 164 balsai

10. Wilma La 142 balsai

11. M. Linkytė 130 balsų

12. „Rolikai“ 39 balsai

Galutiniai rezultatai:

1. T. Juodsnukis „Nakty“

2. V. Baumila „Aš tik žmogus“

3. M. Daikerytė „tarp tavęs ir manęs“

4. E. Lubys „Širdis ant balto sniego“

5. V. Pilibaitytė-Mia „Man patinka“

6. K. Mondeikaitė-Liepa „Aš mylėjau tave tau nežinant“

7. J. Brūzga „Tūkstantis dienų“

8. R. Striškaitė „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“

9. M. Linkytė „Besieliai“

10. N. Šiaudikytė „Meilę skolingas tau“

11. „Rolikai“ „Violeta“

12. Wilma La „Laužo šviesa“

Pirmoji ant scenos užlipo Mia. Ji atliko Džordanos Butkutės dainą „Man patinka taip gyventi“.

„Net kažkiek simboliška, kad Mia į sceną išėjo pirmoji, nes tai – labai stiprus pasirodymas“, – sakė R. Zilnys. Anot jo, net ir Dž. Butkutė turėtų neišpeikti šio pasirodymo.

E. Seiliaus teigimu, šis dainos atlikimas skambėjo geriau už jo girdėtą originalą, bet iš Mios tikėjosi daugiau. Jam paantrino ir J. Liesis, sakydamas, kad pasirodyme nematė pačios Mios.

R. Striškaitė pasirinko V. Kernagio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“.

„Mane įtikino iki pat pirštų galų. Nežinau, kaip tai išreikšti“, – prisipažino L. Adomaitis, palinkėdamas R. Striškaitei sėkmės.

E. Seilius atkreipė dėmesį į tai, kad atlikėjos pasirodymai nėra tokie, kaip tradiciniai „Eurovizijos“ pasirodymai. Savo ruožtu R. Zilnys pareiškė, kad „Eurovizijos“ konkursas nediskriminuoja, bet vis dėlto reikėtų apsvarstyti, kaip R. Striškiaitės pasirodymas atrodytų konkurso scenoje.

Žiūrovus dvigubai nustebino E. Lubys. Atlikėjas atliko Natalijos Bunkės dainą „Širdis ant balto sniego“, vilkėdamas sijoną. Reikėtų paminėti, kad dainą parašė pats atlikėjas.

„Sužavėjo ir vokaliniai, ir netgi gimnastiniai tavo sugebėjimai“, – po pasirodymo įspūdžiais dalijosi L. Adomaitis.

M. Linkytė taip pat atliko savo pačios dainą „Besieliai“. „Šis kūrinys visiškai nevertas tavęs“, – dainą įvertino J. Liesis, kuriam pritarė ir E. Seilius, teigęs, kad daina – blanki.

„Kaip visada tūkstantąjį kartą pasirodei puikiai“, – paprieštaravo kolegoms L. Adomaitis. Jis prisipažino, kad jaunoji atlikėja – jo favoritė šiame konkurse.

T. Juodsnukis lietuviškų dainų laidai pasirinko Kastyčio Kerbedžio „Nakty“. R. Zilniui tai – viena gražiausių lietuviškų dainų, kurią atlikti labai sunku, bet, anot komisijos nario, T. Juodsnukiui pavyko.

J. Liesis laikėsi kitos pozicijos – K. Kerbedis šį kūrinį atlieka daug geriau: „Jūs gal tik tris sekundes bandėte pretenduoti į tas natas ir jausmą.“

„Foje“ dainą „Laužo šviesa“ pasirinko atlikėja Wilma La. Ji atskleidė, kad Lietuvoje jau seniai negyvendama išsigando, kai sužinojo, kad reikės dainuoti lietuvišką dainą, bet iš karto į galvą atėjo būtent šis kūrinys.

„Manęs nepalietė tas atlikimas. Nenoriu būti labai kategoriškas ir piktas. Gal bus ir kitų nuomonių“, – sakė L. Adomaitis, su kuriuo sutiko ir E. Seilius.

Šį kartą jiems paprieštaravo J. Liesis. Jo nuomone, atlikėja yra bene perspektyviausia iš visų dalyvių.

Vaikinų grupė „Rolikai“ sudainavo K. Kerbedžio kūrinį „Violeta“, po kurio visi komisijos nariai sutiko – jei komisijoje sėdėtų Violeta, „Rolikai“ iškart susižertų visas simpatijas.

R. Zilnys įvardijo tris stipriąsias vaikinų puses: jie yra grupė (kai atrankoje dalyvauja tik pavieniai atlikėjai), jie yra vaikinų grupė, o iki tol į „Eurovizijos“ konkursą Lietuva tėra siuntusi vyrų grupę „LT United“. Trečiąjį privalumą R. Zilnys rado tokį: „Jūsų grupėje yra du gerai dainuojantys ir vienas gerai atrodantis bei šokantis“, – pusiau juokais kalbėjo R. Zilnys, pridurdamas, kad tokiu būdu tęsiama grupės „Bavarija“ tradicija.

Lyrišką ir visiems puikiai žinomą dainą „Aš mylėjau tave tau nežinant“ pasirinko L. Mondeikaitė.

„Aš negaliu jos vertinti“, – teigė J. Liesis, tvirtindamas, kad prie L. Mondeikaitės karjeros pradžios prisidėjo pats, todėl tai būtų šališka.

„Manau, kad pasirinkai tikrai gerą kūrinį, kuris yra tikrai vienas iš geriausių Lietuvos hitų“, – komentavo L. Adomaitis. Jam pritarė ir E. Seilius, sakydamas, kad pasirinkta tikrai nuostabi daina.

V. Baumila atliko lyrišką savo kūrybos dainą „Aš tik žmogus“. J. Zilnys tvirtino, kad pasirodymą galima vertinti dviprasmiškai. Komisijos nariui užkliuvo tai, kad V. Baumila pasirinko savo kūrybos kūrinį, o ne populiarią dainą.

Pats atlikėjas paaiškino, kad sunku nuspręsti, kas iš tiesų yra „lietuviškas hitas“, nes dažnai dainos išpopuliarėja labai greitai. Toks pasiteisinimas J. Zilnio neįtikino.

E. Seilius nesutiko su kolegos nuomone, bet turėjo kitą priekaištą – „pribyrėjo nešvarių natų“.

„Tu turi viską, ko reikia „Eurovizijos“ scenai“, – apibendrino L. Adomaitis.

Debiutuojanti dalyvė Milita atliko Donato Montvydo rašytą dainą „Tarp tavęs ir manęs“. „Mes apie jus, ko gero, labai mažai žinome, kad galėtume daryti kažkokius sprendimus, bet pirmas įspūdis yra labai svarbus“, – sakė R. Zilnys.

„Gera pradžia nėra pusė darbo. Gera pradžia tiesiog yra gera pradžia“, – nelabai teigiamai pasirodymą vertino J. Liesis, pridėjęs, kad šią dainą atlikėjai tiesiog reikėtų pamiršti.

Savo paties dainą atlikti pasirinko ir J. Bruzga. Šio atlikėjo dalyvavimą konkurse R. Zilnys įvertino kaip puikią galimybę sugrįžti į sceną.

„Tu esi toks gyvas scenoje, kad pusei Lietuvos atlikėjų reikėtų pasimokyti“, – sakė L. Adomaitis, o E. Seilius prisipažino, kad buvo sunku nusėdėti kėdėse.

Paskutiniosios vakaro atlikėjos N. Šiaudikytės jausmingą pasirodymą J. Liesį įvertino kaip sunkumą atlikėjai. Komisijos nario teigimu, atrodė, kad ji nejaučia meilės.

„Jūs turite tikrai puikų balsą, bet jus pavedė vienas dalykas – netikėjote tuo kūriniu“, – iš dalies J. Liesiui pritarė E. Seilius.

„Norėjau pasiimti kitokį kūrinį, negu imu visada“, – priimdama komisijos kritiką, atskleidė N. Šiaudikytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi