Naujienų srautas

Veidai2015.02.03 19:39

„Eurovizijos” atrankoje – rekordinis autorinių dainų skaičius

LRT.lt 2015.02.03 19:39

Jau sausio 3 d. – pirmasis „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos koncertas. Šiemet renginio organizatorius nustebino dainų autoriai lietuviai. Nors kartu su autorių paraiškomis į „Eurovizijos” nacionalinę atranką buvo atsiųstos net 168 dainos, vos dešimties iš jų autoriai – lietuviai.

Jau sausio 3 d. – pirmasis „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos koncertas. Šiemet renginio organizatorius nustebino dainų autoriai lietuviai. Nors kartu su autorių paraiškomis į „Eurovizijos” nacionalinę atranką buvo atsiųstos net 168 dainos, vos dešimties iš jų autoriai – lietuviai.

Autoriui, kurio sukurta daina atstovaus Lietuvai „Eurovizijos” konkurse Vienoje, bus skiriamas dosnus piniginis prizas – 15 tūkst. litų. Tokį piniginį paskatinimą dainų kūrėjams skiria Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija (LATGA). Vėliau, po konkurso, kai daina skamba visame pasaulyje, į autoriaus kišenę sėkmingai kapsi nemažos pinigų sumos, rašoma pranešime spaudai.

Paraiškas autoriai siuntė iš visos Europos, tačiau labiausiai konkursu susidomėję pasirodė švedai. Lietuviai autoriai atsiuntė 10 dainų. Tarp kompozitorių yra ir keletas garsių pavardžių – po dvi dainas pateikė Leonas Somovas ir Edgaras Lubys, vieną dainą sukūrė ir Vytas Bikus.

Sausio 11 d. visi kūriniai, pretenduojantys atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje”, bus paskelbti portale LRT.lt, kur bus galima ir balsuoti už patinkančią dainą. Atrinktų dainų autoriai netrukus bus informuoti asmeniškai.

Renginio organizatoriai užtikrina, kad nesusipratimų dėl neteisėtų žiūrovų balsų nebus. Visi dar puikiai pamena istoriją, kai vieno iš nacionalinės atrankos į „Euroviziją” dalyvio naudai buvo balsuojama nekorektiškai – sistemingai generuojant balsų srautą iš vienai įmonei priklausančių telefono abonentų. Šiemet gaunami balsai iš telefono abonentų bus griežtai kontroliuojami. Internetinis balsavimas taip pat bus akylai stebimas. 

LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas įsitikinęs, kad žmonės turi pagaliau suprasti, kad balsuoti reikia ne už gražiausius ar artimuosius, o už tuos, kurie yra psichologiškai ir muzikaliai stiprūs, gali atstovauti visai Lietuvai.

„Svarbiausia yra daina, geras atlikimas ir labai tvirtas charakteris, juk niekas nevažiuoja į konkursą ilsėtis. „Eurovizijos” dainų konkursas – juodas darbas ir tikras nervų tąsymas! Labai geras pavyzdys – viename projekte dainavusi latvių atlikėja. Nors ji buvo akivaizdžiai stipresnė už lietuvių atlikėjus, pergalės neiškovojo. Lietuviai privalo plačiau žiūrėti į pasaulį ir suvokti savo skiriamų balsų svarbą. Balsuojantys turi suprasti, kad atlikėjo, kurį siunčiame į konkursą, niekas nepažįsta. Ir jis turi vos tris minutes, kad su savo daina, balsu ir energija pakerėtų visą plačią Europą“, – sako A. Giržadas.

Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos” laida – jau šį šeštadienį, sausio 3 d.  21 val. per LRT televiziją.    

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi