Naujienų srautas

Veidai2019.03.14 21:40

„Kino pavasario“ meniu – 3 filmai kino ir maisto gurmanams

Su daugybe skanių užkandžių ir smagia muzika, kino ir maisto gurmanams pristatyti kulinariniai filmai, kuriuos galėsi išvysti netrukus prasidėsiančio festivalio „Kino pavasaris“ lankytojai. Renginyje sutikta mitybos specialistė Vaida Kurpienė papasakojo, ko kiekvienas gali pasimokyti iš tokių filmų.

„Kino pavasario“ kulinarinių filmų pristatyme susitiko gausus būrys kino gerbėjų, kuriems buvo pristatytos trys ypatingos istorijos, su kulinarijos prieskoniu.

Pirmoji juosta „Kino pavasario“ meniu – „Ramenai“ („Ramen Shop“, rež. Eric Khoo). Masato, jaunas ramenų šefas, palieka savo gimtąjį miestelį Japonijoje ir leidžiasi į kulinarinę kelionę po Singapūrą, ieškodamas tiesos apie savo praeitį. Čia jis randa kur kas daugiau nei šeimos paslaptis ir nepaprasto skonio receptų.

Dar viena juosta patiksianti tikriems gurmanams – „Šefas Flynnas“ („Chef Flynn“, rež. Cameron Yates). Virtuvės genijus, jaunasis Jamie Oliveris, gastronomijos justinas bieberis – taip žiniasklaidoje pristatomas ypatingais gabumais pasižymintis virtuvės šefas Flynnas McGarry’is. 10-mečio Flynno kambarys buvo perdarytas į virtuvę. 12-os jis jau ruošė aukštajai maisto kultūrai prilygstančius šedevrus šeimos name įkurtame restoranėlyje. 15-os tapo „The New York Times Magazine“ viršelio veidu. Šiandien – jam dvidešimt ir jis vadovauja vienam sėkmingiausių Niujorko restoranų. Tai nepaprasta ir kartu universali sėkmės istorija.

Vienintelė Lietuvoje alyvuogių aliejaus somelje ir degustuoja Liana Davletšina rekomenduoja filmą „Chaenas – Ypač tyro aliejaus kraštas“ („Jaen, Virgin&Extra“ rež. Jose Luis Lopez Linares). Jame pristatoma tūkstančius metų gyvuojanti alyvuogių aliejaus tradicija, aliejaus spaudimo užkulisiai ir aukštoji gastronomijos kultūra.

Festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius sako, kad nors filmas „Sojalizmas“ („Soyalism“, rež. Enrico Parenti, Stefano Liberti) priskirtas „Filmai, kurie augina“ programai, ši juosta turėtų patikti ir tiems, kurie renkasi kiną su kulinarijos prieskoniu.Filmas seka ištisą kiaulienos ūkio tinklą, pasakodamas apie sojos pupelių plantacijas Brazilijoje ir itin modernias skerdyklas Kinijoje, kurios atstovas spaudai didžiuojasi, kad galima paskersti 600 kiaulių per valandą. Dokumentinis filmas atskleidžia tragiškas nuolatos augančios maisto industrializacijos pasekmes žmogui ir aplinkai.

Pristatyme sutikta sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako, kad filmai apie kulinariją padeda prisiminti tai, ką kasdien dažnas pamirštame – maistu reikia mėgautis. „Kiekvienu kąsneliu. Būtent tai labiausiai ir žavi filmuose su kulinarijos prieskoniu. Tokiose juostose labiausiai atsiskleidžia lėtojo valgymo žavesys, pačio maisto tekstūra ir grožis“, – pastebi ji.

Žinoma moteris prisipažįsta tyčia neieškanti filmų apie kulinariją, tačiau jei jau tokį išsirenka, visuomet pasižiūri su malonumu. Apskritai filmus ji renkasi pagal nuotaiką ir kompaniją: „Kadangi turiu du mažus vaikus, su jais žiūrime vaikiškus filmus, pati žiūriu labai įvairius filmus: nuo komedijos iki dramos. Nemėgstu tik siaubo filmų ir istorijų su labai liūdna pabaiga.“

Sveikos mitybos specialistė ne kartą yra sakiusi, jog maistas skaniausias, kai valgydami išjungiame televizorių ir nenaršome internete. Vis dėlto, dažnas neįsivaizduoja kino seanso be dėžutės spragėsių. „Jei gerai jaučiatės, esate patenkintas savimi, savo išvaizda, jums pakanka energijos, kartais suvalgyti spragėsių tikrai nėra didelis nusikaltimas, tačiau jei jaučiatės prastai, gerai pasvarstykite, ar tai tikrai geras pasirinkimas. Be to, kai valgome žiūrėdami filmą, maistu mėgaujamės mažiau, o ir laimės hormonų tokiu atveju pasigamina mažiau“, – patikina specialistė.

Anot jos, vidutinio dydžio saldžių spragėsių dėžutėje yra apie 2000 kalorijų. Tad specialistė pataria, kaskart perkant tam tikro dydžio spragėsių indelį, pasižiūrėti, kiek jame kalorijų – galbūt tai padės apsispręsti, ar tikrai negalite apsieiti be užkandžių arba apsiriboti mažesniu kiekiu. „Visada savęs paklauskite, ar tikrai norite ir ar tikrai savo sprendimu džiaugsitės rytoj“, – siūlo mitybos specialistė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi