Veidai

2019.03.16 23:13

Projekte „Dvi kartos“ – netikėtai pasitraukę dalyviai ir nauja pora: sulaukė komisijos kritikos

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.03.16 23:13

Trečioje LRT TELEVIZIJOS projekto „Dvi kartos“ laidoje – šokiai, energingi dalyvių pasirodymai ir kelios staigmenos. Nors projekte dalyvauja 8 poros, šįkart žiūrovai išvydo tik 7 pasirodymus, nes dėl sveikatos problemų filmavime nedalyvavo Aleksandro Ivanausko-Faros ir Nijolės Pareigytės duetas. Tačiau vietoje praėjusią savaitę iškritusios poros prisijungė naujas vyriškas duetas – Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas.

Abu naujokai – Rapolas ir Rolandas – puikiai pažįstami televizijos žiūrovams ir muzikos klausytojams. Rolandas – garsios lietuvių grupės „Vairas“ lyderis, o 16-metis Rapolas iš Šeduvos su mama Aurelija Meškauskiene dalyvavo LRT TELEVIZIJOS projekte „Du balsai – viena širdis“.

Portalui LRT.lt Rapolas sakė, kad muzika jo gyvenime užima labai svarbią vietą – vos turėdamas laiko, jį skiria muzikavimui. Dalyvavimas projekte „Du balsai – viena širdis“ jaunuoliui suteikė drąsos save išbandyti ir kitame muzikiniame šou.

„Anksčiau su Rolandu pažįstami nebuvome, bet tikrai žinojau grupę „Vairas“ – tėvai jos klausydavosi. Po truputį vienas kitą pažįstame vis labiau. Pažintį vertinu gerai – jis labai puikus žmogus, draugiškas, jaunatviškas, lengva susikalbėti ir susitarti. Repeticijos vyko sklandžiai, jis gerai dainuoja“, – scenos partneriui komplimentų negailėjo Rapolas.

Grupės „Vairas“ vokalistas sako, kad sulaukęs pasiūlymo dalyvauti projekte, ilgai nesvarstė ir sutiko. Kalbėdamas apie naująjį scenos partnerį, Rolandas taip pat jį gyrė. „Puoliau žiūrėti jo pasirodymus praeitame projekte ir buvau maloniai nustebintas. Nenustebsiu, jei jis po kelerių metų, kai baigs mokslus, dainuos grupėje „Vairas“, nes jo balsas puikus. Mums reikia jaunatviškos energijos“, – šypsojosi didelę patirtį scenoje sukaupęs Rolandas.

Prieš pasirodydami pirmą kartą, abu dueto nariai repetavo apie tris savaites ir sakė, kad judviejų santykiai – itin draugiški.

„Mūsų santykiai daugiau kaip draugų nei mokytojo ir mokinio. Bendraujame akimis, todėl ir scenoje mums nereikėjo daug specialių repeticijų – atitiko ir frazuotės, ir balsai. Mes vienas kitą papildysime – jis padarys jaunatviškų šokio judesių ir visokių triukų, kurių aš jau nebedarau, o aš būsiu ramesnis, kuris prie maksimalizmo pridės šiek tiek ramumos“, – žadėjo Rolandas.

Trečiosios „Dvi kartos“ laidos tema – šokiai, todėl visos 7 poros į pasirodymus įpynė choreografiją ir scenoje energingai judėjo. Rapolas ir Rolandas atliko garsų brazilų kūrinį „Ai Se Eu Te Pego“. Pora juokauja, kad ruošėsi itin atsakingai ir portugalų kalbos mokėsi keliaudami.

„Likimo sutapimas, kad kai buvome pakviesti dalyvauti projekte, savaitės skirtumu abu buvome išvykę į Portugaliją. Galima sakyti, kad vykome pasimokyti specialiai ir čia buvo mūsų stažuotė“, – šypsosi Rolandas.

Jiedu pasirodė pirmuoju numeriu ir tikina, kad prisijungti prie projekto jam jau įsibėgėjus – nebaisu. „Nei Rapolas, nei aš nesame šioje studijoje naujokai. Jaučiamės labai gerai, pasirodome patys pirmi, tai esame dar geriau nusiteikę – įsiveršime su trenksmu“, – prieš pasirodymą sakė Rolandas.

„Tikimės gerų žodžių iš komisijos, bet, žinoma, nesupyksime, jei sulauksime ir kritikos. Pamokos visada gerai – gavę pylos kitą kartą pasistengsime dar labiau“, – ruošdamasis žengti į sceną pridūrė Rapolas.

Dainą „Ai Se Eu Te Pego“ projekto naujokai scenoje atliko kartu su būriu šokėjų. Tiesa, komisija naujajam duetui buvo griežta ir sakė, kad būtent šokėjos išgelbėjo pasirodymą.

Komisijos kėdes trečioje laidoje užėmė 4 ekspertai – dainininkas ir kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė ir režisierius Vytenis Pauliukaitis.

„Deja, atlikėjai nebuvo šio pasirodymo stiprioji dalis. Ne tik todėl, kad sunku nukonkuruoti tokį kiekį nuostabių mergaičių scenoje, bet ir todėl, kad jūs tik stovėjote ir gražiai padainavote. Bet tai tik pirmas pasirodymas, galbūt dar nesate kontekste, nematėte kitų atlikėjų – jie iš tikrųjų ruošiasi, daro labai didelį įdirbį. Linkiu stebėti kitus dalyvius bei pamatyti, koks tai aukštas lygis“, – po Rolando ir Rapolo pasirodymo sakė Stano.

Jam pritarė ir kiti komisijos nariai. D. Filmanavičiūtė sakė, kad jos dėmesys taip pat krypo į šokėjas, o R. Zilnys norėjo duetą paguosti.

„Pirmiausia, daina braziliška, ji ten beprotiškai populiari, bet nei aš, nei jūs nesame brazilai ir neturime kraujyje tos aistros, kurios galbūt čia reikia – ir dainai, ir judesiams. Tai nėra labai artima, todėl nesu linkęs jūsų šiandien smarkiai kritikuoti. Manau, kad kitoje laidoje tikrai turėsite galimybę atsigriebti“, – sakė jis.

Be naujokų Rapolo ir Rolando pasirodė dar 6 dalyvių poros – Steponas Januška ir Karina Krysko, Akvilė Kiselienė ir Česlovas Gabalis, Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, Alana Šport ir Liepa Norkevičienė, Vaida Genytė ir Dainotas Varnas bei Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė.

Primename, kad projekte dalyvauti dėl Aleksandrą Ivanauską-Farą užklupusios ligos nebegalėjo jo ir Nijolės Pareigytės duetas.

Komisijos balai po visų pasirodymų pasiskirstė taip:

Rapolas ir Rolandas – 31 balas

Akvilė ir Česlovas – 37 balai

Vaida ir Dainotas – 39 balai

Liepa ir Alana – 39 balai

Steponas ir Karina – 38 balai

Valerija ir Aistė – 34 balai

Sofija ir Vaidas – 40 balų

Pavertus komisijos balus į projekto balus, lentelė atrodė taip: pirmąją vietą komisijos akimis užėmė Vaidas ir Sofija (10 balų), antrąją ir trečiąją vietas dalijosi – Vaida ir Dainotas (9 balai) bei Liepa ir Alana (9 balai), ketvirtieji – Karina ir Steponas (8 balai), penktieji – Česlovas ir Akvilė (7 balai), šeštieji – Valerija ir Aistė (6 balai), o paskutiniai – naujokai Rapolas ir Rolandas (5 balai).

Už labiausiai patikusius pasirodymus galėjo balsuoti ir televizijos žiūrovai. Daugiausiai simpatijų šį vakarą jie skyrė Vaidui ir Sofijai (885 balsai), antroje vietoje buvo Liepa ir Alana (862 balsai), o trečioje – Vaida ir Dainotas (739 balsai).

Žiūrovai savo balsus atidavė taip (pavertus projekto balais):

Sofija ir Vaidas – 10 balų

Liepa ir Alana – 9 balai

Vaida ir Dainotas – 8 balai

Rapolas ir Rolandas – 7 balai

Akvilė ir Česlovas – 6 balai

Valerija ir Aistė – 5 balai

Steponas ir Karina – 4 balai

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad lyderiais tapo Sofija ir Vaidas, o su projektu šį kartą nei vienai porai atsisveikinti neteko.

Galutinė balų lentelė:

Sofija ir Vaidas – 10 balų

Liepa ir Alana – 9 balai

Vaida ir Dainotas – 8 balai

Akvilė ir Česlovas – 7 balai

Rapolas ir Rolandas – 6 balai

Steponas ir Karina – 6 balai

Valerija ir Aistė – 5 balai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt