Veidai

2012.06.08 15:49

Anglijoje – vilnos maišų nešimo varžybos

Viktorija Mickutė, LRT TV naujienų tarnyba2012.06.08 15:49

Anglijoje vyksta varžybos – dalyviams reikia įveikti kalnuotos vietovės kelio atkarpą bėgant su vilnos prikimštu maišu ant pečių.

Anglijoje vyksta varžybos – dalyviams reikia įveikti kalnuotos vietovės kelio atkarpą bėgant su vilnos prikimštu maišu ant pečių.

Vilnos maišų nešimo lenktynių pasaulio čempionatas Anglijoje vyksta kalvotoje vietovėje. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose šios varžybos minimos 1600 metais. Tuo metu Tetburio miestelis buvo klestintis vilnos tiekimo centras, o per šias lenktynes jaunuoliai merginoms demonstruodavo savo ištvermę.

Laikai pasikeitė, pasikeitė ir ekonominė miestelio padėtis, tačiau kasmet čia susirenka minia pasižiūrėti šių neįprastų varžytuvių. 18 konkurentų šiemet nurungė buvęs kariškis  – nešinas vilnos maišu trasą jis įveikė per 48,31 sekundės.

„Blogiausia  lenktynių dalis yra laikas iki starto, po starto nieko neprisimenu. Po lenktynių dar ilgai išlieka azartas ir noras konkuruoti. Tai trunka kol visiškai nurimsti“, – tikina lenktynių nugalėtojas Nathanas Barraclough.

Lenktynių trasa prasideda nuo vienos vietinės smuklės iki kitos, jos ilgis yra 225 metrai. Vyrų nešamo vilnos maišo svoris turi būti apie 27 kilogramus, moterų – iki 12 kilogramų.

Šį kartą varžybose dalyvavo tik dvi moterys. Nugalėtoja, trasą įveikusi per  01:16 sekundžių, prisipažino, kad vieno recepto, kaip laimėti, ji neturinti.

„Nežinau, iš kur gaunu tiek energijos. Matau tik finišo liniją, kurią reikia pasiekti įveikus kalną ir įkalnę. Tiesiog užsimeti maišą ant pečių, ir pirmyn“, – teigia lenktynių nugalėtoja Jay Cunningham.

Pasibaigus lenktynėms, kuriose dalyvauja pavieniai sportininkai, prasideda estafetinės rungtys. Jose komandos nariai pasiskirsto trasą pagal jos landšaftą. Vieni vilnos pilną maišą neša į nuokalnę, kiti ją gabena į kalną. Kalno nuolydis – pavojingiausia trasos dalis, nes galima lengvai paslysti ir prarasti brangų laiką ar susižeisti.

„Estafetėje pavojingiausia vilnos maišą nešti nuokalne. Čia svarbu pusiausvyra ir atsargumas, vienas neteisingas žingsnis gali baigtis trauma ir priešininko komandos pergale“, – pasakoja lenktynių vadovas Andrew Shummas.

Trasą komandinėje rungtyje laimėtojų komandą įveikė per beveik tris su puse minutės.