Veidai

2019.03.14 11:35

„Aš – laidos vedėjas“ reportažuose – išgalvoti kriminalai ir neįtikėtini verslai

Ar žinojote, kad „Eurovizijoje“ buvo pavogta Monikos Marijos suknelė, o viršsvorio turinčius augintinius galite nuvesti į sporto klubą? Tokias temas savo reportažuose analizavo televizijos projekto „Aš – laidos vedėjas“ dalyviai. Šįkart laidoje varžėsi žurnalistės Eglės Daugėlaitės-Kryževičienės mokiniai.

Komunikacijos specialistas Paulius Stravinskas parengė reportažą Sporto rubrikai apie šunų sporto klubą. Kriminalų rubrikai siužetą apie Monikos Marijos suknelės vagystę „Eurovizijoje“ pristatė stilistė Milda Metlovaitė. Apie laidojimo tradicijas Lietuvoje buvo pasakojama dėstytojo Mariaus Laurinaičio reportaže, o renginių organizatorė Jakaterina Zibireva sukūrė siužetą apie vestuvių verslą.

Dalyvių darbus vertino kompetetinga komisija: komisijos pirmininkas Algis Ramanauskas, dalyvių mokytoja E. Daugėlaitė-Kryževičienė, LRT tyrimų skyriaus vadovė, žurnalistė Indrė Makaraitytė, žurnalistas Deividas Jursevičius.

Didžiausią įspūdį jiems paliko P. Stravinsko pasakojimas apie šunų sporto klubą. „Čia tikri faktai ar išgalvoti“, – iškart po siužeto pasitikslino laidos vedėjas Arūnas Valinskas, kiek suabejojęs, kad šunys galėtų lankytis sporto klube.

Pasirinkta tema ir reportažas sudomino LRT žurnalistus, negailėjusius komplimentų. Tiesa, jie kiek nusiminė reportaže taip ir neišgirdę, kiek kainuoja tokia netikėta paslauga.

Komisijos pirmininkas toks malonus nebuvo, nes jam labai nepatiko tai, ką jis išgirdo. „Nuo jūsų balso man užsidaro ausų būgneliai. Tikiu, kad tu geras žmogus ir pramoginiame žanre tavo balsas būtų tinkamas, galbūt galėtum pakeisti A. Valinską ir rėkauti“, – sakė A. Ramanauskas.

Nepaisant kritikos, P. Stravinskas surinko daugiausiai balų (35).

Mažiausiai komisijos balų (29) šįkart surinko J. Zibirevos reportažas, atskleidęs, kad vidutiniškai vestuvės Lietuvoje gali atsieiti keliolika tūkstančių eurų. „Man pritrūko vadinamojo tyzerio. Kas galėtų kainuoti tokią sumą pinigų? Man reikėjo kažko, dėl ko laukčiau pabaigos, norėdama sužinoti, kas pas mus kainuoja tokias sumas“, – svarstė I. Makaraitytė.

D. Jursevičius nesutiko su kolegės nuomone: „Pradžia buvo labai gera – reikia gerai pasukti galvą norint palyginti brangstančią vestuvinę suknelę su brangstančiu sviestu. Veikiausiai dažnas žiūrovas sukluso, išgirdęs, kad brangsta sviestas ir suknelės.“

Komisijos balų lentelė:

1. Paulius Stravinskas 35

2. Milda Metlovaitė 31

3. Marius Laurinaitis 30

4. Jekaterina Zibireva 29

Reportažai apie šuniukų sporto klubą, dingusią Monikos Marijos suknelę, laidojimo tradicijas ir vestuvių kainas – laidos įraše.

Aš – laidos vedėjas