Veidai

2012.12.04 17:00

Williamo ir Kate karališkasis kūdikis sukėlė tikrą audrą internete

LRT.lt2012.12.04 17:00

Nuo šmaikščių „Twitter“ žinučių iki karštligiškų spėliojimų apie vardus – žinia apie dar negimusį princo Williamo ir jo žmonos Catherine kūdikį antradienį internete sukėlė didžiulį sujudimą. 

Nuo šmaikščių „Twitter“ žinučių iki karštligiškų spėliojimų apie vardus – žinia apie dar negimusį princo Williamo ir jo žmonos Catherine kūdikį antradienį internete sukėlė didžiulį sujudimą.

Naujiena apie Kate Middleton nėštumą buvo sutikta tikru žinučių socialiniuose tinkluose sprogimu, kuriose – ir džiaugsmingi sveikinimai, ir maldavimai žiniasklaidai jau baigti šią temą plėtoti.

Praėjus vos kelioms minutėms po to, kai naujiena buvo pranešta, karališkasis kūdikis jau turėjo kelias netikras paskyras mikrotinklaraštyje „Twitter“ ir žinutes siuntė tiesiogiai iš karališkosios gimdos.

„Dabartinis statusas: čia tamsu. Laukite atnaujinimo“, – rašė @RoyalFoetus, turintis 6 tūkst. sekėjų.

Jo konkurentas @RoyalFetus, turintis 9 tūkst. sekėjų, pridūrė: „Galbūt dar neturiu kaulų, tačiau jau esu svarbesnis nei visi, kurie tai skaito.“

Žyma „#royalbaby“ (karališkasis kūdikis) tuoj pat atsidūrė populiariausiųjų sąraše.

Susidomėjimas buvo toks didžiulis, kad oficialus Kembridžo hercogo ir hercogienės interneto puslapis nebeatlaikė didžiulio lankytojų skaičiaus, praneša naujienų agentūra AFP.

Tuo metu internete buvo gvildenamos pačios įvairiausios su karališkuoju kūdikiu susijusios temos: galimi vardai, krikštatėviai ir tikimybė, kad jis paveldės žymiąsias rausvai gelsvas savo dėdės, princo Harry, garbanas.

Lažybininkai prognozuoja, kad pora kūdikį pavadins artimo giminaičio vardu. Anot jų, jei gims mergaitė, tikėtina, kad ji bus pavadinta Diana, Williamo velionės motinos garbei. Tarp populiariausių berniukų vardų – Johnas, George`as ir Charlesas.

Tačiau linksmai nusiteikę interneto vartotojai siūlė ir savo variantus. Vienas jų – Austerity (Taupymas). Toks vardas esą atspindėtų iš recesijos besiropšiančios Britanijos visuomenės nuotaikas. Kiti buvo už žemiškesnį vardą, kuris priartintų monarchiją prie žmonių, pavyzdžiui, „Kevinas“.

Komentatoriai reagavo į pranešimus, kad Catherine gali lauktis dvynukų. Karališkajai šeimai, anot jų, tai būtų dviguba konstitucinė bėda.

„Taigi jei Kate susilaukia dvynukų ir jai padaromas Cezario pjūvis, gydytojui teks nuspręsti, kuris jų eilėje prie sosto bus pirmesnis?“ – rašė vienas „Twitter“ vartotojas.

„O jei tai dvynukai, kurie gimsta tuo pat metu po Cezario pjūvio? Tuomet bus įpėdinių pora?“ – spėliojo kitas.

Dar kiti mėgavosi apžiūrėdami kompiuterinius atvaizdus, kuriuos sukūrė laikraščiai ir internetiniai portalai, rodančius, kaip vaikas gali atrodyti.

Viena aišku jau dabar: manoma, kad Catherine laukiasi mažiau nei 12 savaičių, taigi tai dar tik pradžia. Todėl visi, kuriems karališkasis kūdikis jau atsibodo, artimiausiai mėnesiai interneto turėtų vengti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.