Veidai

2014.12.18 16:15

Sukurtas 1014 elementų Rubiko kubas

technologijos.lt 2014.12.18 16:15

Absoliučiai daugumai žmonių neįveikiamas yra ir elementariausio Rubiko kubo galvosūkis, kurio vieną plokštumą sudaro tik 3x3 spalvotų kvadratėlių eilutės. Juk po „sumaišytą“ tokį kubą mėtosi beveik kiekvienuose namuose. Asai tokius moka išspręsti ir greičiau nei per 10 s. Tačiau vienos bendrovės sukurta Rubiko kubo atmaina taps prakeiksmu net ir kiečiausiems iš kiečiausiųjų. „Pillow 13x13x13 IQ Brick“, trumpiau tariant „Ai-Kubrikas“. Nors labiau panašu į... „MacKubą“?

Absoliučiai daugumai žmonių neįveikiamas yra ir elementariausio Rubiko kubo galvosūkis, kurio vieną plokštumą sudaro tik 3x3 spalvotų kvadratėlių eilutės. Juk po „sumaišytą“ tokį kubą mėtosi beveik kiekvienuose namuose. Asai tokius moka išspręsti ir greičiau nei per 10 s. Tačiau vienos bendrovės sukurta Rubiko kubo atmaina taps prakeiksmu net ir kiečiausiems iš kiečiausiųjų. „Pillow 13x13x13 IQ Brick“, trumpiau tariant „Ai-Kubrikas“. Nors labiau panašu į... „MacKubą“?

Jame – daugiau kaip 18 kartų daugiau kvadratėlių. Vieną „Ai-Kubriko“ plokštumą (ši sąvoka – labai sąlyginė, mat šio galvosūkio sienos – šiek tiek išgaubtos; galbūt todėl pirmasis žodis šio žaislo pavadinime – „Pillow“ arba „Pagalvė“) sudaro 13x13 juostų. Iš viso – 1 014 spalvotų keturkampių. Vadinasi, kiekvienoje pusėje – po 169 keturkampius. Palyginimui, įprastame Rubiko kube – tik po 9.

Super sudėtingą kubo atmainą sukūrusi Honkongo bendrovė „Brando“ pareiškė, kad šis galvosūkis – „puikus kūrybinio mąstymo įrankis, tobulinantis ne tik kognityvinį (IQ), bet ir emocinį (EQ) intelektą“.

O atsieis tokia intelektų grūdinimo mašina nepigiai – 205 svarus (apie 800 Lt). Tad galvą teks pasukti ar pakrapštyti ne tik ieškant galvosūkio sprendimo būdų, bet ir mėginant apsiprasti su kaina ar tiesiog mėginant įpirkti. „Brando“ tikina, kad žaislas pagamintas labai kokybiškai. Be to, kompanijos teigimu, šis įrankis šauniai lavina tiek kairįjį, tiek dešinįjį galvos smegenų pusrutulį.