Veidai

2019.03.13 14:32

Po 5 metų pertraukos „Biplan“ pristatys naują albumą, kuriame – ir socialinė žinutė

LRT.lt2019.03.13 14:32

„Niekur nebuvome dingę, koncertavome, tik albumas ir kūryba užėmė laiko“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas. Po 5 metų pertraukos grupė netrukus pristatys naująjį albumą „Nuo nulio iki mėnulio“. Jame – ir daina, skatinanti nebijoti būti kitokiems.

Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojanti Lietuvos lengvojo roko grupė „Biplan“ netrukus nudžiugins visus savo gerbėjus – balandžio pabaigoje pristatys vasario mėnesį pasirodžiusį albumą „Nuo nulio iki mėnulio“.

Grupės vokalistas M. Melmanas sako, kad minčių išleisti naują albumą turėjo ir anksčiau: „Niekur nebuvome dingę, koncertavome, tik albumas ir kūryba užėmė laiko. Šiaip neskubame leisti albumus, šis albumas turėjo pasirodyti galbūt kiek anksčiau, bet reiškia, kad taip turėjo būti.“

Kalbėdamas apie albumo pavadinimą „Biplan“ lyderis sako, kad jokios paslėptos žinutės jame nėra. „Tai pirmas mūsų albumas, kuris pavadintas pagal dainą – jame yra daina tokiu pačiu pavadinimu“, – sako jis.

Tačiau ši daina – ypatinga, teigia M. Melmanas. „Ji turi šiek tiek socialinę potekstę. Daina apie tai, kaip reikia nebijoti savo kitoniškumo, apie žmones, kurių nepriima „pilkoji masė“, nes jie yra kitokie. Reikia nebijoti būti kitokiu. Palietėme tą temą ir filmuojame dainai vaizdo klipą – jis visa tai pavaizduos“, – atskleidžia vokalistas.

Grupė ketina surengti koncertų turą Lietuvoje. „Bus nemažai naujų dainų ir visas albumas suskambės gyvai – tai labai džiugina, bus nemaža programa. Albume yra kūrinys pavadinimu „Į taikinį“ – tai eksperimentinis dalykas. Sudainavome šį kūrinį su puikia atlikėja Jurga Šeduikyte. Labai džiaugiamės šiuo duetu“, – sako M. Melmanas.

Plačiau – laidos įraše (nuo 14:15 min.)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt