Veidai

2015.09.08 13:45

„Putino tigras“ grįžo į Rusiją po viešnagės Kinijoje

BNS2015.09.08 13:45

Amūro tigras, kurį į laisvę asmeniškai paleido Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, grįžo į tėvynę po to, kai kirtęs sieną du mėnesius pagyveno kaimyninėje Kinijoje, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Amūro tigras, kurį į laisvę asmeniškai paleido Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, grįžo į tėvynę po to, kai kirtęs sieną du mėnesius pagyveno kaimyninėje Kinijoje, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Tigras Kuzia, kuris yra vienas iš trijų plėšrūnų, paleistų į laisvę V. Putino, į gimtinę grįžo antradienį, nurodė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, cituodama šiaurės rytinės Heilongdziango provincijos Miškų departamento informaciją.

Tačiau nykstančios rūšies didžioji katė Rusijoje gali ilgai neužsibūti, sakė vienas aukšto rango Kinijos miškų administracijos pareigūnas.

„Labai tikėtina, kad Kuzia vėl apsilankys Kinijoje, nes jis žymėjo teritoriją šlapimu“, – Kinijos valstybinės miškų administracijos Kačių tyrimo centro direktoriaus pavaduotojas Zhang Minghai sakė „Xinhua“.

Jis pridūrė, kad Kinijoje plyti „tvari miškų ekosistema ir apstu ėdesio“. Tačiau „Xinhua“ pabrėžė, kad tigras „niekada neėdė naminių gyvulių“ per dvi mėnesius trukusią viešnagę Kinijoje.

Kaip nurodoma Kremliaus tinklalapyje ir daugelyje žiniasklaidos pranešimų, V. Putinas, pagarsėjęs savo viešųjų ryšių triukais su gyvūnais, šių metų gegužę paleido į laisvę tris tigrus: Kuzią, Borią ir Iloną.

Dar du Amūro tigrai – Ustinas ir Svetlaja – buvo paleisti kitoje vietoje birželį, nedalyvaujant Rusijos lyderiui.

Šie tigrai, dar būdami jaunikliai, buvo rasti išbadėję Rusijos Tolimųjų Rytų regiono snieguotuose miškuose prieš dvejus metus. Jie buvo išgelbėti, išgydyti ir mokomi medžioti, prieš paleidžiant į laisvę.

Nuo to laiko naujienų apie tų tigrų nuotykius retkarčiais buvo paskelbiama Kinijos valstybinėje žiniasklaidoje, įskaitant praeitą mėnesį pasirodžiusią „Xinhua“ žinutę, kad Ustinas papjovė 18 ožkų per kelis naktinius apsilankymus vieno kinų ūkininko valdose.

Ekspertai kaltę dėl to incidento suvertė Ustinui, kai aplink ožkų tvartelį ir ant jos stogo buvo rasta tigro pėdsakų, sakoma pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt