Veidai

2019.03.12 16:13

Aras Vėberis: vaiko nepardavinėsiu ir iš jo verslo nedarysiu

„Jaunoji karta, kuri nėra mačiusi mūsų scenoje, mintinai žino dainas, bet nežino, kad tos dainos mūsų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakaras su Edita“ kalba grupės „Naktinės personos“ įkūrėjas, muzikos atlikėjas, tekstų ir muzikos autorius Aras Vėberis. Neseniai į kitą miestą gyventi persikėlęs žinomas vyras tikina tapęs šeimynišku žmogumi ir dėl to yra labai laimingas.

Neseniai į Panevėžį pas mylimąją Martyną ir sūnų persikėlęs gyventi A. Vėberis tikina, kad jam šis miestas mielesnis: „Ten kitoks tempas, niekas neskuba, ramu. Gera atsikvėpti nuo Vilniaus beprotybės. Jūs neįsivaizduojate, ką reiškia, kai nėra kamščių.“

Anot grupės „Naktinės personos“ įkūrėjo, Vilniuje visi pripratę už automobilio parkavimą mokėti po kelis eurus, o Panevėžyje situacija kur kas geresnė. „Iš įpročio įmeti kelis eurus, o tau išduoda talonėlį, kad tu sumokėjai už dvi dienas. Ten didžiausia suma – 30 centų“, – pasakoja žinomas atlikėjas.

Paklaustas, kaip tapo tokiu šeimynišku žmogumi, A. Vėberis svarsto, kad posakis, jog vyrai subręsta vėliau, galbūt tikra tiesa: „Pasijutau subrendęs ilgalaikiams santykiams, šeimai, įsipareigojimams ir atsakomybei, kai man buvo 35 metai.“

Laidoje „Vakaras su Edita“ A. Vėberis prisiminė senus laikus, kai 1996 m. gavo geriausios metų grupės apdovanojimą.

„Jaunoji karta, kuri nėra mačiusi mūsų scenoje, mintinai žino dainas, bet nežino, kad tos dainos mūsų. Jie galvoja, kad dainos „Kaltas ruduo“, „Kelyje“, „Kai jausmai užvaldo širdį“ ar „Paskęst debesyse“ yra tautosaka, folkloras“, – kalba A. Vėberis.

Jo manymu, toks požiūris turbūt bet kuriam autoriui ir menininkui reiškia patį didžiausią pripažinimą.

„Esu laimingas, turėdamas Martyną ir vaiką“, – sako žinomas Lietuvos muzikos autorius. Taip pat jis tikina sulaukęs nemažai pasiūlymų iš reklamos agentūrų savo vaikui leisti filmuotis įvairiose reklamose.

„Jie buvo labai nustebę, kai pasakiau, kad aš vaiko nepardavinėsiu ir iš jo verslo nedarysiu. Man buvo keista iš jų girdėti vos ne priekaištą – o, koks „pasikėlęs“, – sako A. Vėberis.

Laidoje vedėjai Edita Mildažytė ir Vytautas Rumšas jaunesnysis metė A. Vėberiui iššūkį. Kokį? Pamatykite laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Vakaras su Edita