Veidai

2019.03.12 12:28

Vidas Bareikis ir grupė „8 Kambarys“ pristato dainą „Ežero dugne“: ten kunkuliuoja vidiniai išgyvenimai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.03.12 12:28

Atlikėjas Vidas Bareikis drauge su repo grupe „8 Kambarys“ įrašė labai asmenišką ir jautrų kūrinį „Ežero dugne“. Pirmieji jį išgirdo LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovai. Anot kūrėjų daina – apie vidinius išgyvenimus, kuriuos reikėtų palikti „Ežero dugne“.

Vidas prisipažįsta, kad su grupe „8 Kambarys“ susipažino sausį vykusiuose M.A.M.A apdovanojimuose. Jam patiko reperių kūryba, kad tad pasiūlė jiems drauge sukurti ir įrašyti kūrinį.

Grupės „8 Kambarys“ nariai Karolis Talutis-Talaz ir Deividas Alejūnas-Corsalis prisiminė, kad su Vidu teko susitikti koncertų erdvėse, tačiau tikroji pažintis prasidėjo, kai Vidas parašė žinutę, kad jam patiko daina „Išmokyk mane šypsotis“.

„Tiesiog vieną dieną žiūrėjau į savo apskilusį telefoną ir galvojau, kiek daug mano gyvenime yra tokių „sulūžusių“ ir taisytinų momentų ir kaip norisi juos susitvarkyti, pakovoti su savim ir judėti pirmyn.

Bet tai tikrai nėra paprasta, nes, kaip sakoma, didžiausia kova ir didžiausia pergalė yra būtent prieš save patį, – sako V. Bareikis. – Taigi „ežero dugnas“ yra būtent ta vieta, kurioje kunkuliuoja tie vidiniai išgyvenimai. O atsakius sau į visus rūpimus klausimus, galima viską ten – „Ežero dugne“ palikti ir atsispyrus plaukti toliau“

Jis pasakoja jau kelis mėnesius žinojęs, kad naują etapą ir kelią link naujojo savo albumo pradės būtent nuo šios dainos. Ją sukūrė prieš pusmetį ir iškart pajuto, kad ši daina jam yra neeilinė. Be to, jos priedainis labai kabinantis ir lengvai dainuojamas kartu.

Naująjį singlą „Ežero dugne“ atlikėjas įrašė kartu su viena populiariausių šių dienų Lietuvos jaunimo repo grupių „8 Kambarys“.

„Šiame etape klausausi labai daug jų muzikos. Matyt, užkabino panašios emocijos viduje. Daina „Išmokyk mane šypsotis“ išvis yra viena mano mėgstamiausių dainų.

Po M.A.M.A apdovanojimų turėjome progą artimiau susipažinti ir tada papasakojau, kad turiu dainą, kurią galėtume atlikti kartu“, – kalbėjo V. Bareikis.

Grupės „8 Kambarys“ nariai Karolis Talutis-Talaz ir Deividas Alejūnas-Corsalis prisiminė, kad su Vidu teko susitikti koncertų erdvėse, tačiau tikroji pažintis prasidėjo, kai Vidas parašė žinutę, kad jam patiko daina „Išmokyk mane šypsotis“.

„Pradėjome bendrauti apie kūrybą. Mūsų požiūriai, vertybės sutapo. Pasikalbėjome ir M.A.M.A apdovanojimų afteryje. Sutarėme, kad Vidas atsiųs pora idėjų dainoms, gal kažką sugalvosim kartu. Iki mūsų pažinties teko dalyvauti keliuose Bareikio koncertuose, labai patiko jo skleidžiama energija ir tai, kaip jis įtraukia visus koncerte esančius žmones į judesėlį.

Tiesa, dalyvavome Kauno studentų surengtoje diskusijoje apie hobį ir darbą, ten buvo ir Vidas. Išgirdus jo poziciją ir tai, kaip jis žiūri į gyvenimą, pasidarė aišku, kad mūsų kryptis labai panaši, – sakė Karolis ir Deividas. – Tai pasimatė ir dainos kūrimo procese: dirbti buvo labai smagu, lengva, Vidas buvo labai atviras idėjoms.

Jau tada, kai jis atsiuntė „Ežero dugne“ demo variantą, iškart pajutome šios dainos energiją, mintį. Mums ji patiko. Parašėme savo tekstus, nusiuntėme Vidui, jam irgi patiko. Susitikome studijoje ir per kelias valandas turėjome bendrą dainą. Po to sekė dar keli susitikimai, per kuriuos bandėme įvairius aranžuotės variantus. Finaliniu rezultatu labai džiaugiamės. Tikime, kad daina patiks klausytojams. Mums tai yra hitas. Pažiūrėsime kaip jį priims gerbėjai.“

Pirmasis gyvas dainos „Ežero dugne“ pristatymas numatytas kovo 22 dieną, – tądien Vilniaus Vaidilos teatre įvyks Vido Bareikio gimtadienio koncertas, kuriame jis ne tik dainuos, bet ir pasakos realias savo gyvenimo istorijas. Netrukus su savo gerbėjų miniomis susitiks ir „8 Kambarys“: balandžio mėnesį įvyks jų turo „Defektas“ koncertai.

 Apsilankymas laidoje ir daina „Ežero dugne“, kurią atlieka V. Bareikis ir „8 Kambarys“ – vaizdo įraše (nuo 31:20).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.