Veidai

2012.11.27 16:28

Rusijoje sukurtas bėgimo takelis iš batuto (nuotraukos)

LRT.lt2012.11.27 16:28

Rusijoje vykstančiame šiuolaikinio meno festivalyje „Archstoyanie“ iš batuto sukurtas 20 metrų ilgio tramplynas takelis.      

Rusijoje vykstančiame šiuolaikinio meno festivalyje „Archstoyanie“ iš batuto sukurtas 20 metrų ilgio tramplynas takelis.

Bėgimo takelis-tramplynas pristatytas šiuoliakinio meno festivalyje, kuris kasmet rengiamas Nikola-Lenivets menininkų gyvenvietėje, esančioje už maždaug 170 km į pietvakarius nuo Maskvos. Kasmet festivalis sutraukia Rusijos šiuolaikinius menininkus ir pamažėle tampa svarbiu šiuolaikinio meno centru.

Šiais metais „Salto“ architektai iš Estijos festivalyje pristatė kūrinį „Fast Track“ (liet. Greitasis takelis) – tai per 18 metrų ilgio bėgimo takelis pagamintas iš batuto.

Dizaineriai Maarja Kask, Karli Luik, and Ralf Lõoke teigia, kad jų kūrinys skirtas atkreipti dėmesį  į tai, kad per kartais per daug agentuojamas daiktų funkcionalumas ir technologijos ir per mažai dėmesio skiriama aplinkai.

Pasak dizainerių komandos, šis bėgimo takelis – „bandymas sukurti  sumanią infrastruktūrą, kuri yra ir jausminga, ir įsikomponuoja į vietinį kontekstą. Šiuo kūrinio vartotojui taip pat suteikiama galimybė skirtingais būdais pajausti  supančią aplinką“.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.