Veidai

2015.02.12 21:37

Kas septintame darbiniame el. laiške – paskalos

LRT.lt2015.02.12 21:37

Ištyrus šimtus tūkstančių elektroninių laiškų, kuriuos išsiuntė bankrutavusios amerikiečių energetikos kompanijos „Enron“ darbuotojai, paaiškėjo, kad įprastas darbuotojas per dieną jų parašydavo 112. 

Ištyrus šimtus tūkstančių elektroninių laiškų, kuriuos išsiuntė bankrutavusios amerikiečių energetikos kompanijos „Enron“ darbuotojai, paaiškėjo, kad įprastas darbuotojas per dieną jų parašydavo 112.

Tačiau skaitmeninių žinučių turintį išanalizavę tyrėjai nustatė, kad beveik 15 proc. jų buvo rašoma apie kitus žmones, praneša telegraph.co.uk.

JAV Džordžijos instituto technologijų ekspertai teigia, kad panašus liežuvavimo el. laiškuose lygis buvo visoje kompanijoje, nors gaunantieji mažesnę algą liežuvavo daugiau.

„Kai pasakai „paskalos“, daugumai žmonių tai iš karto sukelia neigiamas asociacijas, tačiau iš tiesų tai labai svarbi bendravimo forma“, – teigė profesorius Ericas Gilbertas.

„Net mažyčiai informacijos gabalėliai, pavyzdžiui, „Ericas sakė, kad jis vėluos į šį susitikimą“, susikaupia. Vos po kelių tokių žinučių, jums pradeda formuotis įspūdis, kad Ericas nepunktualus žmogus“, – pridūrė jis.

Anot mokslininko, bendravimo modelis „Enron“ kompanijoje greičiausiai panašus į esančius kitose korporacijose.

„Enron“ neabejotinai turėjo tai, ką galima pavadinti „kaubojų kultūra“. Įtariu, kad tai, kaip jie viduje elgiasi vienas su kitu, smarkiai nesiskiria nuo daugelio kitų JAV korporacijų“, – sakė E. Gilbertas.

„Daugybė elektroninių laiškų, kuriuos peržiūrėjome, buvo siųsti žemesnio rango darbuotojų, o kompaniją sužlugdžiusius veiksmus iniciavo ir jiems vadovavo „Enron“ vadovai, sudarantys tik mažytę darbuotojų dalį“, – sakė jis.

Anot mokslininko, paskalų, sklindančių per darbinius elektroninius laiškus, lygis buvo didesnis nei tikėtasi.

„Buvau šiek tiek nustebęs, kad jos sudaro beveik 15 proc.“, – kalbėjo E. Gilbertas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt