Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Lietuvos „eurovizinės“ dainos autoriui – galimybė uždirbti 100 tūkst. litų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

„Eurovizija 2015“ įsisiūbuoja: šių metų atrankos taisyklės paskelbtos, didelės intrigos sulaukusi konkurso vedėjų atranka pasiekė kulminaciją. O dainų autoriai ir atlikėjai iki gruodžio 15 d. dar gali teikti paraiškas „Eurovizijai“ ir tikėtis pelnyti tikrą aukso puodą.

„Eurovizija 2015“ įsisiūbuoja: šių metų atrankos taisyklės paskelbtos, didelės intrigos sulaukusi konkurso vedėjų atranka pasiekė kulminaciją. O dainų autoriai ir atlikėjai iki gruodžio 15 d. dar gali teikti paraiškas „Eurovizijai“ ir tikėtis pelnyti tikrą aukso puodą.

Autoriui, kurio sukurta daina kitąmet atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Vienoje, bus skiriamas dosnus piniginis prizas – 15 000 litų. Tokia didele pinigų suma kurti dainas autorius skatina Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija (LATGA). Praktika rodo, kad po konkurso dainai skambant visame pasaulyje, į autoriaus kišenę sėkmingai kapsi didžiulės sumos pinigų.

Tokios patirties turi Dmitrijus Šavrovas, dainų autorius ir dainininkas, visiems geriau žinomas Sashos Song slapyvardžiu. 2009 metais D. Šavrovas su savo ir Marijaus Adomaičio kurta daina „Pasiklydęs žmogus“ dalyvavo tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse ir pateko į pusfinalio dešimtuką.

Singlas „Pasiklydęs žmogus“ buvo įrašytas angliška („Love“) ir rusiška („Odinokyj Geroj“) versijomis bei pasklido visame pasaulyje, kur jos klausėsi didžiulis būrys „Eurovizijos“ gerbėjų. Konkursas kiekvienais metais prie televizijos ekranų pritraukia apie 180 milijonų žiūrovų. Tai D. Šavrovui tapo puikia proga užsidirbti – kiekvieną kartą už sugrotą kūrinį autorinių teisių turėtojas gauna pelno. „Pasiklydęs žmogus“ dainos autoriams iki šios dienos sugeneravo apie 100 000 litų pajamų.

Pats Dmitrijus sako, kad autoriui daina iš dangaus nenukrenta: „Jis privalo turėti žinių apie muzikos istoriją, muzikos madas Lietuvoje ir pasaulyje, turėti gerą klausą ir, žinoma, talentą.“ LATGA įsteigtas piniginis prizas, pasak D. Šavrovo, skatina žmones kurti, nors yra ir kita medalio pusė. „Atsiranda labai didelė konkurencija, žmonės dėl pinigų gali padaryti viską – net ir sukurti dainą, niekada nebandę to daryti ankščiau, – sako Dmitrijus. – Gerai, kad Lietuvoje žmonės turi muzikinį skonį ir balsuoja už geras dainas. Mano daina patiko klausytojams, todėl paplito pasaulyje. Taip aš iš jos ir užsidirbau.“

Tarptautinėje scenoje save išmėginęs Sasha Song juokiasi, kad jo daina net nebuvo kurta „Eurovizijai“ – su ja dalyvauti muzikiniame konkurse „liepė“ draugai. Šiemet dainų autorius ir atlikėjas „Eurovizijos“ konkurse nedalyvaus – jis visą dėmesį sutelkęs į naują muzikos albumą ir savo 20-ies metų scenoje jubiliejų.

Didelę patirtį turintis atlikėjas visiems, norintiems bandyti laimę „Eurovizijoje“, pabrėžia, kad auksinės dainos autoriumi kviečiami tapti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio dainų autoriai, iš kurių vienam atiteks piniginis paskatinamasis prizas. Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjęs dainos atlikėjas taip pat nebus nuskriaustas – asociacija M.A.M.A. skirs 5000 litų atlikėjo pasiruošimo etapui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą