Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Londone buvusiame tualete įrengta kavinė

Londone keliolika XIX-ojo amžiaus tualetų ilgus dešimtmečius buvo apleisti, bet šoktelėjus nekilnojamojo turto kainai, ir jie įgavo vertės – viename jų įrengta kavinė.

Londone keliolika XIX-ojo amžiaus tualetų ilgus dešimtmečius buvo apleisti, bet šoktelėjus nekilnojamojo turto kainai, ir jie įgavo vertės – viename jų įrengta kavinė.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ten tebėra ta vieta, kur ir karalius užeitų pėsčiais, bet viduje kvepia kava, pusryčiais ir pietumis. Pusę šimtmečio buvusio Viktorijos laikų tualeto niekam nereikėjo, kol du bičiuliai nesugalvojo paversti jo kavine. Dvejus metus teko dirbti – planuoti, valyti, restauruoti, kol kavinė atvėrė duris.

Šeimininkai pasistengė, kiek įmanydami išsaugoti originalių detalių, pavyzdžiui grindų plyteles, nors reikėjo užsakyti papildomų iš Ispanijos, kur jos buvo pirktos 1890 metais. Bet išsaugotos ne vien plytelės. Devynioliktojo amžiaus pabaigos unitazai iš porceliano, juos teko dezinfekuoti, šveisti.

„Manau, klozetai čia yra didžiausia atrakcija, galite ant jų atsisėsti, išgerti kavos, virš jų yra suolelis. Ant sienos kažkas panašaus į rankų džiovintuvą. Turime senų plakatų, laikraščių, na, truputį istorijos. Gal keistai skamba – gražūs unitazai, bet iš tiesų naudotos labai geros kokybės medžiagos, smagu dirbti“, – pasakoja     kavinės vadybininkė Jacinta Price.

Kavinės savininkai pertvarkė ne vieną seną Londono tualetą, tai buvo jų idėja paversti apleistus tualetus kavinėmis, parduotuvėmis.

„Erdvė tikrai kūrybiškai panaudota. Tikrai labai įdomu“, – tikina kavinės lankytojas Jamesas Hankinsas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi