Veidai

2015.09.08 13:45

Rusija finansiškai parėmė kalėdinę eglę prie Paryžiaus katedros

BNS 2015.09.08 13:45

Kalėdinė eglė prie Paryžiaus Dievo Motinos katedros šiais metais nušvis dėl neįprasto finansinio rėmėjo – Rusijos vyriausybės.

Kalėdinė eglė prie Paryžiaus Dievo Motinos katedros šiais metais nušvis dėl neįprasto finansinio rėmėjo – Rusijos vyriausybės.

Tvyrant didelei įtampai tarp Vakarų šalių ir Maskvos dėl konflikto Ukrainoje, Rusijos ambasadorius Prancūzijoje pareiškė, kad „eglė yra taikos žinia“.

Kai Dievo Motinos katedros rektorius šį mėnesį užsiminė užsienio ambasadoms, kad jo bažnyčiai stinga pinigų pastatyti tą didelę puošmeną, Rusija pirmoji pasisiūlė padėti.

Ambasadorius Aleksandras Orlovas šią savaitę sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“: „Pamanėme, jog tai būtų gana miela dovana.“

Tačiau diplomatas negalėjo atsakyti, kiek kainavo šis žingsnis.

Jis tvirtino, kad tai niekaip nesusiję su politika arba Maskvos pastangomis išsireikalauti, kad Prancūzija jai perduotų pagal Rusijos užsakymą pastatytą „Mistral“ klasės karo laivą, procesui įstrigus dėl Ukrainos krizės.

Vis dėlto Dievo Motinos katedros pareigūnai žada siekti, kad ateinančiais metais Kalėdinės eglės rėmėja taptų Ukraina.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.