Veidai

2015.09.08 13:45

Šveicarijoje bandoma uždrausti valgyti kates ir šunis

BNS2015.09.08 13:45

Tūkstančių šveicarų valgo kates ir šunis, sako gyvūnų teisių gynimo organizacija, kuri pareikalavo vyriausybės įstatymu uždrausti žmonėms valgyti augintinius.

Tūkstančių šveicarų valgo kates ir šunis, sako gyvūnų teisių gynimo organizacija, kuri pareikalavo vyriausybės įstatymu uždrausti žmonėms valgyti augintinius.

Aktyvistai parlamento nariams antradienį įteikė peticiją ir reikalauja tokio neįtikimo įstatymo šalyje, kur patiekalai iš kačių mėsos kai kuriuose regionuose vis dar pasirodo ant tradicinio Kalėdų stalo.

„Maždaug 3 proc. šveicarų paslapčia valgo šunis ar kates, – sakė gyvūnų apsaugos grupės „SOS Chats Noiraigue“ įkūrėja ir prezidentė Tomi Tomek. – Ypač tai matome Liucernos, Apencelio, Juros regionuose ir Berno kantone“.

Šuniena daugiausia naudojama dešrelėms ir taukams kaip priemonei nuo reumato, sakė T. Tomek. Kačių mėsa ruošiama Kalėdoms taip, kaip triušiena, su baltuoju vynu ir česnakais, ypač – aplink Berną, Juroje ir Liucernoje.

Šveicarai taip pat yra tarp didžiausių arklienos valgytojų pasaulyje.

Neįmanoma pasakyti, kiek šunų ir kačių kasmet atsiduria šveicarų puoduose, sako aktyvistai.

„Vienas politinis lyderis pasakė mums, kad parlamentas nieko nedarys, jei žmonės nemaištaus, – sakė T. Tomek. – Šveicarams reikia tuo pasirūpinti patiems“.

„Šiuo metu nieko negalime padaryti, nes įstatymas nedraudžia žmonėms valgyti savo šuns ar katės, mes net negalime paskųsti tų, kurie užsiima šia praktika“, – sakė ji.

Jos grupė, kuri po peticija už augintinių valgymo uždraudimą surinko 16 tūkst. parašų, 2013 metais prastūmė draudimą pardavinėti kačių kailius.

Tarp naują peticiją pasirašiusių įžymybių yra prancūzų aktorė Brigitte Bardot, kuri savo gyvenimą paskyrė kovai už gyvūnų teises.

„Mes paprasčiausiai prašome paragrafo įstatyme dėl naminių gyvūnų apsaugos“, – sakė T. Tomek.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.