Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Šveicarų firma į laikrodžius dės Napoleono DNR

BNS 2015.09.08 13:45

Napoleono gerbėjai nuo šiol galės ant riešo nešiotis jo DNR, nes viena šveicarų kompanija antradienį paskelbė planus pardavinėti laikrodžius su imperatoriaus plaukų fragmentais.

Napoleono gerbėjai nuo šiol galės ant riešo nešiotis jo DNR, nes viena šveicarų kompanija antradienį paskelbė planus pardavinėti laikrodžius su imperatoriaus plaukų fragmentais.

Pusės milimetro plaukų gabalėliai bus įdėti į maždaug 500 riboto leidimo laikrodžių, sakė „De Witt“ bosė Viviane de Witt.

Laikrodžių kaina bus maždaug 8 tūkst. eurų.

Pirmoji chirurginio tikslumo plaukų atpjovimo operacija „De Witt“ gamykloje Ženevoje buvo atlikta antradienį, dalyvaujant antstoliui.

„Napoleonas dar būdamas gyvas buvo pakankamai dievinamas – kai jis nusikirpdavo, žmonės pasiimdavo jo plaukus ir juos laikė“, – sakė V. de Witt.

Minimu atveju plaukų sruogos buvo tarp 1 tūkst. Napoleono daiktų, kurie iki pastarojo meto priklausė Monako karališkajai šeimai ir kurie lapkričio viduryje per aukcioną netoli Paryžiaus buvo išgraibstyti už stulbinančias kainas.

Tarp įsimintiniausių to aukciono kainų buvo 1,9 mln. eurų už Napoleono skrybėlę, kurią įsigijo Pietų Korėjos vištienos produktų magnatas.

„De Witt“ per tą aukcioną išleido 29 600 eurų už daiktus su Napoleono plaukais, nors už juos buvo tikimasi gauti iki 7 tūkst. eurų.

V. de Witt vyras, kompanijos įkūrėjas, yra tiesioginis Jerome'o Napoleono – 19-ojo amžiaus prancūzų imperatoriaus jaunesniojo brolio – palikuonis.

„De Witt“, kurioje dirba 60 žmonių, per metus pagamina maždaug 1,5 tūkst. laikrodžių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi