Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Paryžiuje pirkėjai gali išsispausdinti savo sumažintą trimatį atvaizdą

BNS 2015.09.08 13:45

Viena nauja krautuvėlė, atsidariusi prabangiame Paryžiaus Marė rajone, siūlo galimybę užsisakyti savo sumažintą atvaizdą, kuris bus išspausdintas trimačiu spausdintuvu už nemažą kainą – 230 eurų (794 litus).

Viena nauja krautuvėlė, atsidariusi prabangiame Paryžiaus Marė rajone, siūlo galimybę užsisakyti savo sumažintą atvaizdą, kuris bus išspausdintas trimačiu spausdintuvu už nemažą kainą – 230 eurų (794 litus).

Studija „Le Moimee Store“ prisistato esanti pirmoji pasaulyje, besispecializuojanti trimačių portretų gamyboje. Ji siūlo savo klientams užsisakyti savo figūrėlę, kuri būtų 12 kartų už originalą mažesnę, pavaizduota bet kokia poza ir dėvinti bet kokius drabužius arba aksesuarus.

„Laikome tai naujos gyvybės įkvėpimu portreto žanrui“, – sakė projekto direktorė Sylvie Roche.

Tačiau toks atvaizdas leistų pažvelgti į save iš kitokios perspektyvos.

„Žinote, kaip atrodote nuotraukoje, bet tą dieną, kai pamatysite savo „Moimee“, ištarsite: „Oho, negi aš šitaip atrodau?“ – aiškino S. Roche.

Neseniai atsidariusi studija „Moimee“ yra bendrovės „The Vibrant Project“, besispecializuojančios kurti skaitmeninio ir interaktyvaus meno instaliacijas, projektas.

Prieš studijos oficialų atidarymą bendrovė surengė konkursą „Kiemo žmonės“ (Le Peuple des Cours), kurio dalyviai galėjo laimėti vieną savo trimatį atvaizdą, o jo kopija buvo panaudota specialioje meno instaliacijoje, vaizduojančioje Marė rajoną.

Iki šiol apie 150 laimėtojų buvo įamžinti trimačiu spausdintuvu, o apie 15 žmonių užsisakė sukurti jų atvaizdus naujoje krautuvėlėje.

„Moimee“ tikisi išnaudoti trimačio spausdinimo bangą, tampančią nauja mada ir dideliu verslu.

Kaip teigia rinkos tyrimų firma „Gartner“, trimatis spausdinimas bus viena iš dešimties strategiškai svarbių technologijų naujovių 2015 metais, o pasaulinė 3D spausdintuvų prekybos apyvarta iki to laiko turėtų padvigubėti.

48 metų Fredericas Saunier, per atostogas atvykęs į Paryžių iš pietų Prancūzijos su savo 47 metų sužadėtine Valerie, nusprendė, kad tokias figūrėles uždės ant savo vestuvių torto.

„Pamatėme tai per žinias ir pasakėme: „Kodėl gi ne?“ – sakė F. Saunier.

Pora vilkėjo įprastus drabužius per fotosesiją, nuo kurios prasideda trimačių figūrėlių spausdinimo procesas. Jie planavo laikytis už rankų arba apsikabinti, kai 50 fotoaparatų vienu metu juos nufotografuos, kuriant atvaizdą, kuris bus galiausiai išspausdintas ir pritvirtintas daugiaaukščio torto viršuje.

„Iš pradžių galvojome, kad tai per brangu, bet sumanėme vis tiek tai padaryti“, – paaiškino F. Saunier.

Viena dviem sluoksniai lakuota figūrėlė kainuoja 230 eurų, o šiek tiek detalesnė „vaškuota“ figūrėlė – 245 eurus (846 litus). Dviejų žmonių atvaizdai atitinkamai kainuoja 345 arba 360 eurų (1 191 arba 1 243 litus).

Po pirminės fotosesijos nuotraukos įkeliamos į specialią programinę įrangą, sukuriančią trimatį atvaizdą, kuris vėliau retušuojamas. Galiausiai figūrėlės išspausdinamos, klijuojant sluoksnį po sluoksnio, o spalvos išryškinamos ir užfiksuojamos. Klientai savo sumažintą atvaizdą gali atsiimti maždaug po trijų savaičių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi