Veidai

2015.09.08 13:45

Rusija planuoja kurti alternatyvią „Vikipediją“

BNS2015.09.08 13:45

Rusija planuoja sukurti savąją interneto enciklopediją, analogišką „Vikipedijai“ (Wikipedia), kad užtikrintų savo piliečiams prieigą prie „išsamesnės ir patikimesnės“ informacijos apie jų šalį, penktadienį pranešė prezidentinė biblioteka.

Rusija planuoja sukurti savąją interneto enciklopediją, analogišką „Vikipedijai“ (Wikipedia), kad užtikrintų savo piliečiams prieigą prie „išsamesnės ir patikimesnės“ informacijos apie jų šalį, penktadienį pranešė prezidentinė biblioteka.

Kremlius, argumentuodamas iš Vakarų šalių kylančia grėsme, šiemet sugriežtino interneto kontrole, o kritikai teigia, kad dėl tokių veiksmų artėjama prie interneto cenzūros bei skelbiama vis daugiau turinio, atitinkančio oficialią vyriausybės poziciją, panašaus į transliuojamą kitais valstybinės žiniasklaidos, įskaitant televizijos, kanalais.

„Vikipedija“, kuri yra internautų iš viso pasaulio plėtojamas projektas, yra paskelbusi straipsnių apie beveik visus Rusijos, apimančios 11 laiko juostų, regionus bei didžiuosius miestus, tačiau Kremliaus biblioteka pareiškė, kad to nepakanka.

„Šių išteklių analizė parodė, kad jie nepajėgūs pateikti išsamios arba pakankamos informacijos apie regioną ir gyvenimą šalyje“, – sakoma prezidentinės bibliotekos pranešime, kurį citavo valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Prasidėjo alternatyviosios „Vikipedijos“ kūrimas“, – nurodė biblioteka.

Kol kas neaišku, ar dėl šio projekto kaip nors bus apribota Rusijos gyventojų prieiga prie šiuo metu veikiančios „Vikipedijos“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra sakęs, kad internetas yra specialus JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) projektas. Kremlius yra pareiškęs, kad privalo apsaugoti šalį nuo Vakarų šalių keliamos grėsmės, smarkiai padidėjus įtampai tarp buvusių Šaltojo karo priešininkių dėl krizės Ukrainoje.

Nuo rugpjūčio Rusijos tinklaraštininkai, turintys per tris tūkst. sekėjų, privalo registruotis Maskvos masinių informacijos priemonių priežiūros agentūroje ir laikytis taisyklių, taikomų didesniems žiniasklaidos kanalams.

Nuo vasario valstybinės institucijos turi teisę blokuoti tinklalapius ir neturėdamos atitinkamo teismo leidimo. Dviejų iškilių Kremliaus kritikų svetainės buvo tarp pirmųjų, kurioms buvo pritaikyta ši taisyklė.

Prezidentinės bibliotekos pranešime sakoma, kad 50 tūkst. knygų ir archyvinių dokumentų iš 27 bibliotekų visoje Rusijoje buvo perduoti alternatyviosios „Vikipedijos“ projektui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt