Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Vokiečių aviganis Astoras surado dar vieną dingusį žmogų

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Sieną su Rusija saugantis vokiečių aviganis Astoras Šilalės rajone surado dingusį vyrą. Nelaimėlis aptiktas sušalęs ir negalintis pakilti griovyje. Spalio viduryje Tauragės rajone Astoras surado dingusią paauglę.

Sieną su Rusija saugantis vokiečių aviganis Astoras Šilalės rajone surado dingusį vyrą. Nelaimėlis aptiktas sušalęs ir negalintis pakilti griovyje. Spalio viduryje Tauragės rajone Astoras surado dingusią paauglę.

Pirmadienį į sieną su Rusija saugančios Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečius pagalbos kreipėsi Šilalės policijos pareigūnai. Jie pranešė, kad pirmadienio naktį iš vienos Šilalės rajono Žvingių kaimo sodybos nežinoma kryptimi išėjo ir negrįžo 51-erių vyras. Jo ieškojo artimieji ir policija, tačiau paieškos buvo nesėkmingos, praneša VSAT.

Į Žvingius iškart nuvyko VSAT Pagėgių rinktinės kinologas Andrius Mačanskis su trejų metų tarnybiniu vokiečių aviganiu Astoru. Keturkojui pėdsekiui buvo duota komanda surasti pradingėlį. Pučiant ypač stipriam vėjui, kuris labai apsunkino paiešką, šuo vyro ieškojo Žvingių kaimo prieigose augančiuose krūmynuose, aplinkiniuose laukuose bei arimuose.

Po dviejų valandų intensyvaus darbo Astoras savo elgesiu kinologą įspėjo aptikęs kažką svarbaus. Ši vieta yra apie 300 metrų nuo pagrindinio Žvingių kaimo žvyrkelio. Šuo atsitūpė prie radinio ir lojimu šeimininką kvietė prieiti.

Kinologas A. Mačanskis pribėgo prie Astoro, kuris buvo suradęs griovyje gulintį pusamžį vyrą. Šis nebuvo praradęs sąmonės, gulėjo basomis kojomis, vilkėjo lengvus drabužius. Pradingėlis buvo smarkiai sušalęs ir sušlapęs, negalėjo atsikelti.

Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai, kurie vyrą išvežė į Tauragės ligoninę.

Spalio viduryje prireikė A. Mačanskio ir Astoro pagalbos Tauragės rajone ieškant pradingusios paauglės. Astoras ir tąsyk pademonstravo puikius pėdsekio sugebėjimus ir sulytą bei sušalusią nelaimėlę surado tankiuose krūmynuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi