Veidai

2015.09.08 13:45

Kim Jong Unas įsakė pakeisti oro uosto pastato projektą, kad būtų išvengta „kopijavimo“

BNS2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įsakė pakeisti naujojo Pchenjano oro uosto projektą, kad jis atspindėtų šalies socialistinę ideologiją, pareiškęs, jog planuotas statinys atrodo kaip kažkurio užsienio terminalo „kopija“, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įsakė pakeisti naujojo Pchenjano oro uosto projektą, kad jis atspindėtų šalies socialistinę ideologiją, pareiškęs, jog planuotas statinys atrodo kaip kažkurio užsienio terminalo „kopija“, šeštadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kim Jong Unas nurodė sustabdyti Pchenjano tarptautinio oro uosto 2-ojo terminalo statybas, atvykęs patikrinti, kaip vykdomi darbai, sakoma Korėjos centrinės naujienų agentūros (KCNA) pranešime.

Lyderis priekaištavo darbų vadovams, kad jie neįvykdė anksčiau liepą jo duoto nurodymo, kad tas projektas turi atspindėti Šiaurės Korėjos „čuhčė“ (savarankiško apsirūpinimo) ideologiją ir nacionalinę tapatybę.

Šiaurės Korėjos architektūrai būdingas monumentalus, bet pilkas socialistinis stilius, kuriame dažnai naudojami komunistinės valstybės propagandos simboliai.

Kim Jong Unas pareiškė, kad buvo padaryta „nukrypimų vidaus išdėstyme, projektuojant keleivių registravimo ir išvykimo sales, taip pat aptarnavimo tinkle“, kai kitos patalpos nebuvo tinkamai priderintos prie terminalo erdvės, rašo KCNA.

Jeigu statybos būtų tęsiamos pagal dabartinį projektą, šis pastatas galėjo tapti kito terminalo neįvardytoje užsienio šalyje „kopija“, agentūra citavo Kim Jong Uno pareiškimą.

„Statydami netgi vienintelį statinį, turėtume tai daryti tokiu būdu, kuris užtikrintų, kad būtų išlaikytas mūsų stilius, mūsų charakteringi bruožai ir nacionalinė tapatybė, – sakė jis. – Būtina užbaigti terminalo statybą, kad jis taptų „songun“ (ideologijos „armija – pirmiau visko“) Korėjos simboliu, šalies veidu ir vartais į Pchenjaną.“

Lyderis nurodė „kol kas sustabdyti dabar vykdomą interjero projekto užbaigimą, išnagrinėti išdėstymo projektus ir užbaigti jau turimus pakeistuosius“.

Vykdydama Kim Jong Uno įsakymą, duotą 2012 metų liepą, Šiaurės Korėja pradėjo statyti naują terminalą Sunano oro uoste, nes ankstesnis pastatas atrodė per mažas ir neišvaizdus, lyginant su užsienio oro uostais.

Naujasis pastatas turėtų būti šešis kartus didesnis, tačiau abejojama, ar Šiaurės Korėja sugebėtų sukurti keleivių srautus, kurie pateisintų tokias išlaidas.

Ši stalinistinė valstybė yra viena menkiausiai lankomų šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt