Naujienų srautas

Veidai2014.10.27 16:24

Prancūzijoje plinta klounų teroras

BNS 2014.10.27 16:24

Panikos banga, kurią sukėlė klounais persirengę pažeidėjai Prancūzijos miestuose, atsirito iki pietinio šalies regiono, kur policija šeštadienio vakarą areštavo 14 paauglių su pokštininkų drabužiais, pistoletais, peiliais ir beisbolo lazdomis.  

Panikos banga, kurią sukėlė klounais persirengę pažeidėjai Prancūzijos miestuose, atsirito iki pietinio šalies regiono, kur policija šeštadienio vakarą areštavo 14 paauglių su pokštininkų drabužiais, pistoletais, peiliais ir beisbolo lazdomis.

Šaltinis policijoje sakė, kad ta paauglių grupė buvo areštuota vienos vidurinės mokyklos automobilių stovėjimo aikštelėje Agdo uostamiestyje, be to, regione per savaitgalį buvo gauti ir keli kiti skundai dėl „ginkluotų klounų“.

Monpeljė mieste prie Viduržemio jūros klounu apsimetęs vyras buvo areštuotas po to, kai metaliniu strypu sumušė pėsčiąjį, o trys automobilininkai iš skirtingų miestų pasiskundė dėl jiems grasinusių „baisių klounų“.

Persirengimo klounais ir praeivių terorizavimo fenomenas, kuris reiškėsi ir Jungtinėse Valstijose bei Didžiojoje Britanijoje, Šiaurės Prancūzijoje atsirado spalio pradžioje.

Prancūzijos šiaurėje esančiame Betiūno mieste praėjusią savaitę vienam netikram klounui buvo skirta lygtinė šešių mėnesių kalėjimo bausmė už grasinimą praeiviams.

Tokie „klounai“ su žaisliniais ginklais daugiausia buvo pastebėti prie mokyklų, bet taip pat – ir keliuose, pakrūmėse, vienoje aikštėje, sakė šaltinis policijoje, kuris pridūrė, kad jų taikiniais dažnai tapdavo vaikai ir paaugliai, nors tarp nukentėjusiųjų yra suaugusių žmonių.

Dėl tokios tendencijos kilmės šalyje, kur amerikietiškos Helovyno tradicijos dar neįsigalėjo, atsirado nemažai teorijų. Viena jų mini iššūkį socialiniuose tinkluose, „YouTube“ paskelbtą klipą, kuriame baisus klounas krečia pokštus žmonėms ir kuris buvo peržiūrėtas maždaug 31 mln. kartų. Viena teorija yra susijusi su neseniai parodyta populiaraus serialo „American Horror Story“ serija, kurioje veikė klounas žudikas.

Pasklidus gandams, kad kažkoks klounas klajoja Miuliūzo šalies rytuose gatvėmis, trečiadienį penki paaugliai apsiginklavo beisbolo lazda, ašarinių dujų balionu, plaktuku ir lazda, kad patys padarytų tvarką.

Jie buvo areštuoti ir vėliau paleisti, bet tas incidentas paskatino šalies policiją imtis raminti isteriją.

Ar mojuotų guminiu viščiuku per vaikų šventę, ar pasirodytų kaip blogi veikėjai kokiame siaubo filme, klounai seniai turi savybę ir linksminti, ir gąsdinti.

Tarp liūdnai pagarsėjusių baisiųjų klounų yra Amerikos žudikas maniakas ir žagintojas Johnas Wayne'as Gacy.

Klounų baimė vadinama kaulrofobija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi