Veidai

2019.03.08 19:22

Aktorė Ruta Lee: apie besikeičiančią Lietuvą ir gyvenimą su humoru

Audinga Satkūnaitė 2019.03.08 19:22

Lietuvių kilmės aktorės Rutos Lee viešnagės mūsų šalyje kiekvieną kartą sulaukia ypatingo dėmesio. Pastarosios kelios dienos ir susitikimai su aktore buvo ne išimtis.

Po ketvirtadieninio vizito pas užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių šiandien viešnia lankėsi didžiausioje motyvacinėje konferencijoje moterims „Moters vizija“. Čia ji sulaukė lavinos moterų klausimų, į kiekvieną jų atsakydama su pozityvumo ir energijos banga.

„Kaip malonu. Koks gražus ir šiltas priėmimas. Širdingai ačiū“, – išgirdusi gausius aplodismentus tarė bene garsiausia Holivudo aktorė iš Lietuvos.

Visada laukiama viešnia sakė, kad jai visada malonu ir gera sugrįžti į Lietuvą. Tačiau šis sugrįžimas kitoks ir ypatingas – šį kartą ji lankosi kaip Lietuvos pilietė. R. Lee gimė Kanadoje išeivių iš Lietuvos šeimoje, o nuo 1948 metų gyvena JAV. Ji turi JAV, Kanados, nuo šiol – ir Lietuvos pilietybes.

R. Lee papasakojo, kaip pirmą kartą apsilankė Lietuvoje ir susirado savo močiutę, kurią vėliau atsivežė į JAV. Aktorė prisiminė, kad pirmą kartą pamatyta šalis buvo pilka ir liūdna.

„Man tais laikais atrodė, kad vienintelis džiaugsmas čia buvo samagono butelyje. Aš į Lietuvą tais tamsiais laikais buvau grįžusi keletą sykių“, – patikino charizmatiškoji aktorė.

Dabar, anot R. Lee, Lietuvos vaizdas kur kas geresnis, tačiau ji ragino priminti ir gerbti tuos, kurie iškovojo laisvę.

Aktorei pro akis neprasprūdo ir dabartinis Lietuvos jaunimas, kuris, anot Rutos, išsiskiria savo grožiu.

Rutos Lee tikinimu, nereikia galvoti, jog jos gyvenimas buvo tik blizgantis, tačiau aktorė patarė, jog svarbiausia turėti tikslą ir eiti link jo nepaisant to, ką galvoja kiti.

Pasidalinusi savo mintimis, R. Lee provokavo susirinkusiuosius jai užduoti klausimus. Į moters pasiteiravimą, iš kur ji semiasi tiek energijos, aktorė juokaudama atsakė: „Juk aš Lietuvoje“. O vėliau pridūrė, kad jos charakteris yra panašus į tėčio.

Susitikime aktorė taip pat sulaukė linkėjimų iš Daugų, kuris jai turi ypatingą reikšmę – būtent iš šios vietos yra kilę R. Lee tėvai.

Susitikime aktorė atskleidė, kas jai suteikia vidinės ramybės ir į ką ji stengiasi nukreipti mintis esant sunkiausiomis akimirkomis.

„Tai Dievas“, – sakė R. Lee ir pasidžiaugė, kad šiuo metu kartu su Lietuvos moterimis turi malonų atokvėpį, nes jos vyro sveikata po sunkios ligos vis blogėja. Tai, anot R. Lee, šiuo metu yra didžiausias jos rūpestis.

R. Lee teigimu, sukūrus šeimą svarbiausia išsaugoti save ir nepamiršti skirti laiko sau. R. Lee į daugelį moterų klausimų atsakinėjo pasitelkdama humorą, netgi apie pažintį su vyru lėktuve.

„Nereikia bijoti pasijuokti: nei iš savęs, nei iš kitų“, – tikino aktorė.

Susitikimui artėjant prie pabaigos R. Lee Lietuvos žmones paragino saugoti ir gerbti savo laisvę.