Naujienų srautas

Veidai2012.11.07 14:08

B. Obama sulauks kvietimo apsilankyti Obamos mieste Japonijoje

LRT.lt 2012.11.07 14:08

Mažas Japonijos miestas ketina pakviesti perrinktąjį JAV prezidentą Baracką Obamą apsilankyti vietoje, kurios pavadinimas toks pats – Obama. 

Mažas Japonijos miestas ketina pakviesti perrinktąjį JAV prezidentą Baracką Obamą apsilankyti vietoje, kurios pavadinimas toks pats – Obama.

Nors Čikagą, kur pergalę šventė prezidentas, ir seną žvejybinį uostą Obamą skiria vandenynas, bendrapavardžio iš Amerikos laimėjimu džiaugtasi ir čia.

Fukujaus prefektūroje esančio Obamos miesto meras Koji Matsuzaki teigia ketinantis parašyti laišką prezidentui ir jį pasveikinti, AFP telefonu teigė miesto pareigūnas.

„Laiške jis palinkės prezidentui B. Obamai į priekį vesti visą pasaulį ir pakvies prezidentą aplankyti Obamą, kai tik atvyks į Japoniją“, – sakė jis.

Prieš ketverius metus JAV politikė karštligė buvo apėmusi visą 32 tūkst. gyventojų turintį miestą, kurio pavadinimas išvertus iš japonų kalbos reiškia „mažas paplūdimys“. Gyventojai rinkosi žiūrėti, kaip jų remiamas kandidatas skinasi kelią į pergalę, o juos linksmino havajiečių šokių šokėjos.

Šį kartą švęsta mažiau, tačiau su B. Obama susijusių linksmybių netrūko.

Pirmasis dėmesį į savo ryšį su šiuo Japonijos miestu atkreipė pats B. Obama. Japonijos žiniasklaidai 2006 metais jis pasakojo, kaip atskridęs į Japoniją jis sutrikdė pasus tikrinusį pasienio pareigūną, kuris papasakojo, kad pats yra iš Obamos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi