Veidai

2019.03.08 16:12

Dar 6 šalys paskelbė atstovus „Eurovizijai“: vienai jau pranašaujama pergalė

LRT.lt2019.03.08 16:12

Jau daugiau nei trys dešimtys šalių paskelbė, kas šiais metais juos atstovaus Izraelyje, Tel Avive vyksiančioje „Eurovizijoje“. Ketvirtadienį ir penktadienį savo pasirinkimus atskleidė dar 6 valstybės – Nyderlandai, Baltarusija, Šveicarija, Austrija, San Marinas ir Airija, o viena iš jų iš karto imta laikyti viena realiausių pretendenčių nugalėti.

Lietuvos kaimynė Baltarusija šiemet į „Euroviziją“ siunčia dainininkę Zena su daina „Like It“. Spejama, kad 16-metė atlikėja, kurios tikrasis vardas Zinaida Kupriyanovich, bus jauniausia 2019-ųjų konkurso dalyvė, o Baltarusijos atrankoje ji tapo nenugalima lydere.

Nacionalinės atrankos finale, kuriame rungėsi 10 dalyvių, Zenos daina išsiskyrė šiuolaikišku šokių muzikos ritmu, todėl komisija beveik vienbalsiai jai skyrė pirmąją vietą.

Įvertinkite Baltarusijos atstovės dainą:

Atstovą „Eurovizijai“ paskelbė ir Nyderlandai – vidinės atrankos būdu išrinktas atlikėjas Duncanas Laurence‘as Tel Avive atliks kūrinį „Arcade“. Modernus kūrinys įsimintinu priedainiu netruko sulaukti didžiulio dėmesio ir iš karto tapo vienu iš favoritų – spėjama, kad Nyderlandai užims itin aukštą vietą, o kai kurie D. Laurence‘ą jau vadina nugalėtoju.

Dainoje „Arcade“ atlikėjas dainuoja apie meilę, kurioje pralaimima. „Tai istorija apie tikros meilės paieškas. Ji apie viltį pasiekti kažką nepasiekiamo“, – viename interviu sakė dainininkas.

Įvertinkite Nyderlandų atstovo dainą:

Dar viena „Eurovizijos“ gerbėjų liaupsinama daina – Šveicarijos atstovo Luca Hänni atliekamas kūrinys „She Got Me“. Vasariškai šokių muzikos dainai sukurtas energingas vaizdo klipas, kuriame dainininkas taip pat atlieka sudėtingą choreografiją. L. Hänni viename interviu sako, kad ir Tel Avivo scenoje žada surengti tikrą vakarėlį.

Būdamas 17 daininkas laimėjo vieną Vokietijos muzikinį šou, vėliau išleido singlą, kuris buvo itin populiarus Austrijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje. Be to, L. Hänni neapsiriboja tik muzikine veikla – dirba modeliu, kuria drabužius ir leidžia žurnalą.

Įvertinkite Šveicarijos atstovo dainą:

Nors Austrija dainininkę išsirinko anksčiau, šiandien išleista ir jos konkursinė daina – atlikėja Paenda „Eurovizijoje“ atliks dainą „Limits“. Paprastai elektronikos ir populiariosios muzikos kūrinius atliekanti dainininkė konkurse dainuos lyrišką ir jautrią dainą, kurioje kalbama apie tikėjimą savimi ir tai, kaip svarbu skirti laiko sau.

Paenda kurti muziką pradėjo būdama 14 metų, kai išmoko groti pianinu ir gitara. Kai suprato, kad muzika – ne vien hobis, apsigyveno Vienoje ir pradėjo muzikinę karjerą.

Įvertinkite Austrijos atstovės dainą:

Dar viena dainą „Eurovizijai“ paskelbusi šalis – San Marinas. Jam šiemet konkurse atstovaus turkų kilmės dainininkas Serhat, kuris San Marinui „Eurovizijoje“ jau atstovavo 2016-siais, tačiau didelės sėkmės nesulaukė. Šį kartą jis atliks nuotaikingą 80-ųjų populiariosios muzikos įkvėptą dainą „Say Na Na“.

Įvertinkite San Marino atstovo dainą:

Šeštoji šalis, paskelbusi, ką siunčia į šių metų „Euroviziją“ – Airija. Jai šiais metais konkurse atstovaus dainininkė Sarah McTernan su daina „22“. Kūrinys – apie prarastą meilę ir nostalgiją ją prisiminus, ilgesį.

Atlikėja S. McTernan 2015 metais viename populiariame muzikiniame projekte užėmė trečiąją vietą, o 2018-siais dalyvavo San Marino „Eurovizijos“ atrankoje.

Įvertinkite Airijos atstovės dainą:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt